RU

Рада прийняла Повітряний кодекс України

19.05.2011, 18:50
Рада прийняла Повітряний кодекс України - Фото
7ac619498076873341a5927303bbe347.jpg

Рада прийняла Повітряний кодекс України

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і загалом Повітряний кодекс України. За відповідне рішення проголосували 299 народних депутатів.

Законодавчий акт встановлює правові підстави загальної діяльності в авіації, державне регулювання діяльності авіації і використання повітряного простору України, спрямоване на гарантування безпеки авіації, забезпечення інтересів держави і національної безпеки, забезпечення потреб суспільства і економіки у повітряних перевезеннях і авіаційних роботах.

Повітряний кодекс передбачає імплементацію в законодавство України вимог міжнародних організацій, які стосуються, зокрема, безпеки аеронавігації і захисту прав пасажирів.

Законом визначено розділення авіації на цивільну і державну. Цивільна авіація, згідно з документом, задовольняє потреби держави і громадян у повітряних перевезеннях і авіаційних роботах і виконанні польотів у приватних цілях і поділяється на комерційну авіацію і авіацію загального призначення.

У Кодексі також зазначається, що повітряні судна перетинають державний кордон України згідно з порядком, встановленим Положенням про використання повітряного простору України, в спеціально виділених маршрутах обслуговування повітряного руху, відомості про яких публікуються у документах аеронавігаційної інформації. Перелік маршрутів обслуговування повітряного руху для перетину державного кордону України затверджується уповноваженим органом з питань цивільної авіації за узгодженням з Генеральним штабом Збройних сил України і Адміністрації Державної прикордонної служби України. Перетин державного кордону України поза маршрутами обслуговування повітряного руху забороняється, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Перетин державного кордону України поза маршрутами дозволяється: а) з дозволу Генерального штабу Збройних сил України за узгодженням з Адміністрацією Державної прикордонної служби України; би) аварійно-рятувальним і аварійно-відновним службам під час виникнення надзвичайних ситуацій, викликаних великими аваріями, катастрофами і стихійним лихом за представленням Міністерства закордонних справ України з дозволу Генерального штабу Збройних сил України.

Також передбачено, що якщо пасажирам відмовлено у перевезенні проти їхньої волі, перевізник повинен виплатити їм компенсацію у таких розмірах: 250 євро – для рейсів дальністю до 1500 кілометрів; 400 євро – для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів; 600 євро – для рейсів дальністю понад 3500 кілометрів. Перевізник має право зменшити розмір компенсації, визначеної у частині п'ятої цієї статті, на 50 відсотків, якщо пасажиру пропонується заміна маршруту перевезення в його пункт призначення альтернативними рейсами, час прибуття яких не перевищує запланований: на дві години - щодо всіх рейсів дальністю до 1500 кілометрів; або на три години - для всіх рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів.

Згідно з прийнятим документом, пасажир має право на компенсацію, якщо він не інформований про скасування рейса: щонайменше, за два тижні до запланованого часу відправлення; у період не більш ніж за два тижні і не менш ніж за сім днів до запланованого часу відправлення і пропозиції зміни маршруту, який дасть змогу відправитися з пункту відправлення не пізніше ніж за дві години до запланованого часу відправлення і прибути у кінцевий пункт призначення не пізніше ніж через чотири години після запланованого часу прибуття; менше ніж за сім днів до запланованого часу відправлення і пропозиції зміни маршруту, що дасть змогу відправитися з пункту відправлення не пізніше ніж за годину до запланованого часу відправлення і прибути в кінцевий пункт призначення не пізніше ніж через дві години після запланованого часу прибуття.

Уповноваженим органом в сфері цивільної авіації є центральний орган виконавчої влади з питань цивільної авіації, статус якого визначається Президентом України. Уповноваженим органом виконавчої влади в сфері державної авіації є Міністерство оборони України.

Транспорт, логістика: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини