RU

Рада повернула Херсонський машзавод у держвласність

04.11.2010, 13:00
Рада повернула Херсонський машзавод у держвласність - Фото
7c6ad2ad9d80491eaf6ef390c0389191.jpg

Рада повернула Херсонський машзавод у держвласність

Верховна Рада України повернула у державну власність Херсонський машинобудівний завод. За відповідний закон про повернення у державну власність цілісного майнового комплексу товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонський машинобудівний завод" N4530 проголосували 318 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, згідно із документом, Кабінет Міністрів має здійснити у встановленому порядку заходи, пов'язані з поверненням у держвласність цілісного майнового комплексу ТОВ "Херсонський машинобудівний завод" і передбачити у проекті закону про Державний бюджет України на 2010 рік необхідні кошти на здійснення цих заходів.

Перед голосуванням Голова Верховної Ради Володимир Литвин запропонував парламенту звернутися до Генеральної прокуратури з проханням вжити заходів з тим, щоб визначити, хто буде повертати державі кошти. "Очевидно, на цьому заводі вісять величезні борги. Вони ляжуть на рахунок держави. Треба, щоб їх відшкодували ті люди, які їх зробили", - сказав він.

У свою чергу, народний депутат від НУНС Олександр Бондар застеріг депутатів від голосування за цей документ. "Якщо згідно із законом об'єкт повертається у державну власність, у всіх країнах світу це називається націоналізацією. Є механізми, передбачені законом про приватизацію, за якою Генеральна прокуратура і Кабінет Міністрів мають право зараз повернути цей об'єкт у державну власність, і це треба робити. Прийняття спеціального закону відштовхне інвесторів від України... Об'єкт був вилучений з держвласності через процедуру банкрутства. Яким чином ви визначите кошти, які треба повертати? Це не була приватизація, що ви зараз збираєтеся голосувати?", - сказав він.

Нагадаємо, на початку року працівники Херсонського машинобудівного заводу проводили акції протесту, вимагаючи виплатити 5,5 млн. грн. боргів з зарплати. 3 лютого вони захопили адміністративну будівлю заводу, а 2 березня - одне з приміщень Херсонської облдержадміністрації.

Основними споживачами продукції ТОВ НПП "ХМЗ" є підприємства агропромислового комплексу України, країн СНД, Китаю, Угорщини, Болгарії, Сербії, Черногорії та інші.

Машинобудування, металообробка: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини