RU

Рада планує підвищити пенсії військовим. Мінфін і Мінсоц проти: потрібно 15 млрд грн

07.12.2020, 19:41
Рада планує підвищити пенсії військовим. Мінфін і Мінсоц проти: потрібно 15 млрд грн - Фото
Ілюстративне фото: пресслужба Міноборони

Законопроєкт  №2141 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб" минулого тижня пройшов перше читання у Верховній Раді, однак Кабінет міністрів виступає проти цих змін.

Згідно з документом, максимальна пенсія військовослужбовців у відставці буде підвищена з 70 до 90% від грошового забезпечення на відповідних посадах. Норма про 70% діє з 2016 року, що створює дискримінацію в пенсійних виплатах між військовими пенсіонерами різних років,  наголошують автори закону. Серед них – голова Комітету Ради з питань соцполітики Галина Третьякова (Слуга народу) і керівник фракції Батьківщина Юлія Тимошенко.

У разі прийняття законопроєкту в другому читанні, він набере чинності з 1 січня 2021 року. З цього моменту раніше визначені військові пенсії має бути перераховано. За оцінкою авторів законопроєкту, на це потрібно додатково 14,8 млрд грн. Згідно з розрахунками Міністерства соціальної політики, додаткові витрати складуть 2 млрд грн на місяць.

Ініціатори законопроєкту не надали пропозицій щодо необхідних змін у проєкт бюджету 2021 року, що дозволили б знайти необхідне фінансування. Кабінет міністрів не підтримав зміни, зокрема проти виступили Мінфін і Мінсоцполітики.

У Мінфіні зазначили, що не зможуть фінансово забезпечити реалізацію закону в 2021 році. Крім того, згідно з Бюджетним кодексом, зміни впливають на параметри бюджету, прийняті після 15 липня, можуть набути чинності не раніше року наступного за плановим (тобто 2022), говориться в експертному висновку міністерства щодо документа.

  • 7 грудня Мінсоцполітики опублікувало перелік категорій громадян, яким буде підвищено пенсії у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму.
  • З 1 грудня мінімальна пенсія в Україні збільшилася на 57 грн, що передбачено законом про держбюджет на 2020 рік. Тепер мінімальна пенсія становитиме 1769 грн.

Читайте також: Велика реформа. Як українців готують до накопичувальних пенсій. Суперечка про податки, внески та нового монополіста.

Юлия Кузнецова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини