RU

Рада не змогла заборонити Кабміну розраховуватися з "Росукренерго" з бюджету

17.11.2010, 13:35
Рада не змогла заборонити Кабміну розраховуватися з
a84ac2b6e81a6ae5b07fffdbb54dcede.jpg

Рада не змогла заборонити Кабміну розраховуватися з "Росукренерго" з бюджету

Верховна Рада України провалила опозиційний проект закону про забезпечення енергетичної безпеки України, яким пропонувалося заборонити використання бюджетних коштів або кредитів міжнародних фінансових організацій для розрахунків з компанією "Росукренерго" за рішенням Стокгольмського арбітражного суду.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за відповідний проект N7080 проголосували 138 народних депутатів: 104 від БЮТ, 32 від НУНС і 2 позафракційні. Партія регіонів, КПУ і Блок Литвина за законопроект не голосували. За те, щоб направити документ на повторне перше читання, проголосували 142 народні депутати.

Зокрема проектом пропонувалося заборонити Кабінету Міністрів використання бюджетних коштів, а також коштів міжнародних фінансових організацій для виконання зобов'язань держави, які виходять з рішення Стокгольмського арбітражу в справі НАК "Нафтогаз України" проти ЗАТ "Росукренерго". Також пропонувалося зобов'язати Кабмін заборонити НАК "Нафтогаз України" передавати природний газ, придбаний для використання українськими споживачами, для виконання цього рішення Стокгольмського арбітражу.

"НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" як представник російської держави уклали угоду, відповідно до якої був викуплений весь об'єм газу, за який заплатила українська державна структура "Газпрому". Які можуть бути ще питання? Яким чином взагалі може виникати можливість повернення коштів або газу Україною? Я думаю, що це питання розслідування, яке проводить на сьогодні спеціальна слідча комісія. Саме тому цей законопроект унеможливлює не тільки в цьому випадку, але і на майбутнє розрахунки коштами державного бюджету або коштами міжнародних фінансових інститутів за такі махінації, коли фактично на сьогоднішній день, прикриваючись ім'ям держави, будуть повертати мільярди коштів українському бізнесмену. Я думаю, що цей законопроект все одно так чи інакше буде прийнятий у сесійній залі, якщо не цим парламентом, то наступним. І ті, хто запланував цю махінацію, таким чином намагається розрахуватися за попередню виборчу кампанію з головним спонсором, будуть все одно нести відповідальність за такі речі", - сказав автор законопроекту, народний депутат від БЮТ Сергій Соболєв.

Нагадаємо, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення під час тривалої суперечки між компанією "RosUkrEnergo AG" (Швейцарія) і НАК "Нафтогаз України" щодо експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд. куб. м газу, належного "Росукренерго". Суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути цей об'єм газу "Росукренерго". Також трибунал постановив, що "Росукренерго" отримає від "Нафтогазу" додатковий об'єм газу в розмірі 1,1 млрд. куб. м газу як неустойку за порушення умов контракту.

Енергетична безпека: добірка новин>>>
"Росукренерго": довідка та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини