Інфляція і "сильна" гривня: Рада НБУ оцінила роботу правління в 2019 році

26.02.2020, 12:33
Інфляція і
Голова правління НБУ Яків Смолій і голова ради НБУ Богдан Данилишин (Фото: прес-служба НБУ)

Рада Національного банку (НБУ) визнає, що правління регулятора досягло мети щодо стримування інфляції, однак вважає, що воно не передбачило всі наслідки зміцнення гривні в 2019 році. Такі висновки за результатами засідання ради НБУ 25 лютого опублікував у Facebook голова ради Богдан Данилишин.

У раді Нацбанку вважають, що на перевиконання цілі щодо інфляції вплинула ревальвація гривні і "кілька позитивних шоків": рекордний урожай зернових, істотний приплив боргового капіталу і падіння світових цін на енергоносії.

Те, що вплив "сильної" гривні на споживчі ціни виявився сильнішим, ніж прогнозував регулятор, у раді НБУ пояснили тим, що тривале зміцнення нацвалюти – нове явище в монетарній історії України.

"Адекватна оцінка цього ефекту на основі наявних історичних даних, що покривають переважно період фіксованого обмінного курсу або кризових явищ в економіці, була суттєво ускладнена. Зміцнення гривні сприяло зниженню імпортованої інфляції, поліпшенню інфляційних очікувань і досягненню раніше задекларованої мети в 2019 році", - зазначили в раді.

Також в раді НБУ вважають, що зниження облікової ставки відразу на два відсоткових пункти в грудні не буде мати істотного впливу на інфляцію в першому півріччі 2020-го, але може підвищити ризики щодо досягнення інфляційної цілі у другій половині року.

Крім того, рада НБУ відзначила позитивне значення початку публікації регулятором прогнозу щодо облікової ставки.

Читайте також: Війна за Нацбанк: що відбувається в Раді НБУ і чому це важливо

Читайте російською: Совет НБУ сдержанно оценил работу правления в 2019 году

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?