RU

Рада НБУ призначила нового заступника голови НБУ замість Олега Чурія

22.07.2020, 17:23
Рада НБУ призначила нового заступника голови НБУ замість Олега Чурія - Фото
Юрій Гелетій (фото: скріншот із відео hromadske)

Рада Національного банку України звільнила з посади заступника голови НБУ Олега Чурія і призначила на його місце Юрія Гелетія. Про це сказано в повідомленні прес-служби НБУ.

Кандидатуру для призначення на цю посаду подав Раді НБУ голова Нацбанку  Кирило Шевченко.

"Юрій Гелетій - політично незалежний технократ, досвідчений  професіонал. Він має достатній практичний досвід роботи в державному секторі і безпосередньо в Національному банку. Юрій Гелетій користується повагою і підтримкою міжнародних фінансових кіл і партнерів. Я впевнений, Юрій зможе гідно застосувати свої знання і досвід як член команди Національного банку", - зазначив голова НБУ.

10 липня закінчився термін повноважень Чурія на посаді заступника голови НБУ, але він продовжував займати цю посаду до призначення нового заступника голови Нацбанку. Згідно зі ст. 20 Закону про НБУ, заступник голови НБУ, термін повноважень якого закінчився, обіймає посаду до вступу на посаду нового заступника голови.

Економіст Юрій Гелетій із жовтня 2015 до липня 2018 року очолював департамент фінансової політики Міністерства фінансів, де, зокрема, займався питаннями стратегічного реформування державного банківського сектору, розвитку ринку фінансових послуг, ринку цінних паперів. У липні 2018 року Кабмін призначив Гелетія на посаду заступника міністра фінансів, а 5 грудня 2018 року - на посаду заступника голови Мінфіну з питань європейської інтеграції. Також він - член наглядової ради Укренерго.

  • 30 червня Рада НБУ відмовилася внести до порядку денного засідання питання призначення Чурія на посаду заступника голови НБУ на повторний термін. Правління НБУ звинуватило Раду в політичній вмотивованості.
  • 6 липня Рада НБУ утрималася від продовження повноважень Чурія на посаді заступника голови НБУ.
  • Олег Чурій займав пост заступника голови НБУ з червня 2015 року. Займався питаннями здійснення операцій на відкритих ринках, валютного регулювання, а також діяльності Депозитарію НБУ. Раніше ексглава НБУ Яків Смолій рекомендував залишити його в Нацбанку ще на сім років.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини