RU

Рада може створити газовий фонд і врятувати "Нафтогаз"

20.05.2009, 16:54

Верховній Раді України запропоновано створити за рахунок коштів Державного бюджету стабілізаційний фонд природного газу у підземних сховищах газу (ПСГ) і, таким чином, не допустити негативного впливу на фінансово-господарську діяльність НАК "Нафтогаз України". Відповідний законопроект "Про створення і використання стабілізаційного фонду природного газу" N4507 зареєстрував у Верховній Раді 20 травня 2009 року народний депутат від фракції НУНС Тарас Стецьків.

Автор законопроекту зазначає, що проект закону розроблений на виконання підпункту 2 пункту 1 плану заходів на 2009 рік зі стабілізації фінансового становища НАК "Нафтогаз України", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.09 N237.

Народний депутат наголошує, що для розрахунків за імпортований природний газ "Нафтогаз України" змушений залучати кредитні ресурси, а це негативно впливає на фінансово-господарську діяльність компанії і ставить під загрозу економічну безпеку держави. За його словами, фінансове становище НАК "Нафтогаз України" не дає їй можливості самостійно закуповувати достатню кількість природного газу для його закачування до ПСГ і тому створення стабілізаційного фонду природного газу і оплата за його закачування, зберігання і відбір з ПСГ доцільно здійснювати за рахунок коштів Державного бюджету України.

Основною метою законопроекту автор називає ініціювання створення стабілізаційного фонду природного газу в ПСГ для гарантованого забезпечення споживачів України природним газом в осінньо-зимовий період, а також у разі виникнення форс-мажорних обставин (різке зниження температури навколишнього середовища, аварії на газопроводах, обмеження постачання імпортованого природного газу тощо).

"Прийняття проекту закону сприятиме гарантованому забезпеченню споживачів України природним газом в зимові періоди, а також дозволить запобігти кризовим ситуаціям у нафтогазовій галузі", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві палива і енергетики України повідомили, що ДК "Укртрансгаз" до 15 жовтня 2009 року збирається накопичити в ПСГ 28 млрд. кубометрів природного газу. На сьогодні, за його словами, в ПСГ накопичено 12,3 млрд. кубометрів.

У свою чергу, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляла, що Україна значну частину російського природного газу, який було поставлено у квітні, закачала до газових сховищ.

Нагадаємо також, що під час недавнього візиту Ю.Тимошенко у Москву, Україна і Росія домовилися про закачування 800 млн. кубометрів природного газу в українські ПСГ за рахунок передоплати російською стороною транзиту свого газу територією України.

Тарас Стецьків: біографія і добірка новин>>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини