RU

Рада може дозволити Укрпошті надавати банківські послуги. НБУ проти

19.05.2020, 12:43
Рада може дозволити Укрпошті надавати банківські послуги. НБУ проти - Фото
Фото: Ukrposhta/Flickr

Верховна Рада збирається розглянути 19 травня законопроекти №2788-д та №2788, якими пропонується дозволити Укрпошті надавати банківські послуги. Національний банк (НБУ) виступив проти цієї ініціативи, заявивши, що це крок до збільшення монополії держави у фінсекторі.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

“Нелогічно. Неконкурентно. Ризиковано. Це якщо в три слова стиснути нашу позицію щодо ідеї дозволити Укрпошті надавати банківські послуги", - йдеться в повідомленні прес-служби регулятора.

Серед аргументів НБУ зазначає, що роль держави в банківському секторі повинна зменшуватися. Також регулятор зазначає, що Укрпошта опиниться у привілейованому становищі порівняно з банками.

“Поштовий оператор отримає всі переваги та можливості ведення банківської діяльності, але не буде нести ніякої відповідальності. Поштовому оператору не потрібно отримувати банківську ліцензію, не потрібно виконувати нормативи і вимоги до роботи з коштами населення. НБУ зможе встановлювати для Укрпошти тільки порядок відкриття і ведення рахунків. Тобто НБУ не буде регулювати банківську діяльність Укрпошти", - зазначає регулятор.

До того ж Укрпошта "битиметься" з іншими держбанками - Ощадбанком та ПриватБанком, зазначають у НБУ. “Ми за конкуренцію, але не держбанків між собою за одних і тих самих клієнтів. Боротьба на одному "клаптику землі" призведе до зменшення прибутковості всіх", - сказано в повідомленні.

Ще одним ризиком, на який вказує регулятор, є "низька експертиза Укрпошти у фінмоніторингу", порівняно з банками, що, на думку НБУ, може призвести до підвищеного ризику відмивання грошей.

В якості альтернативи в НБУ запропонували надати Укрпошті можливість надавати в сільській місцевості агентські послуги від імені банків, а також працювати в рамках нового платіжного законодавства.

"Нова редакція закону "Про платіжні послуги" дозволить поштовому оператору вести рахунки клієнтів і забезпечувати розрахунки, а також випускати власні платіжні картки без участі банку. Цей варіант оптимальний. Адже Укрпошта має ліцензію на надання платіжних послуг, яка може бути легко розширена в рамках чинного законодавства", - сказали в НБУ.

Позицію Нацбанку прокоментував голова Укрпошти Ігор Смілянський. Він відкидає всі аргументи регулятора. Зокрема, Смілянський заперечує, що буде зростання держсектору. "Конвертація готівки у безготівкові розрахунки не збільшує, а зменшує частку держсектора", - пише він у Facebook.

Глава Укрпошти не згоден з НБУ, що пошта отримає неконкурентні умови і буде конкурувати з Ощадбанком і Приватом."Ми будемо виконувати всі вимоги НБУ і навіть будемо членом Фонду гарантування вкладів, на відміну від Ощадбанку (але тут НБУ не бачить проблем). Конкурувати теж не будемо - наша мережа в селі, звідки всі ці шановні банки пішли", - зазначив Смілянський.

Також він вказує, що НБУ ініціював закон, згідно з яким Укрпошта підпадає під регулювання НБУ з фінмоніторингу, таким чином відкидаючи аргумент Нацбанку, що в Укрпошти низька експертиза щодо цього питання.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • Законопроект №2788 був зареєстрований в парламенті в січні. У разі прийняття, він дозволить Укрпошті відкривати і обслуговувати поштові рахунки, здійснювати валютообмінні операції, випускати платіжні картки.

Читайте російською: Рада может разрешить Укрпочте предоставлять банковские услуги. НБУ против

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини