RU

Раді запропонували денонсувати "ядерну" угоду з РФ

16.03.2011, 13:40
Раді запропонували денонсувати
c93e6fd0f472d439144206a4cb6c5f43.jpg

Раді запропонували денонсувати "ядерну" угоду з РФ
Лідер групи "За Україну!", народний депутат від НУНС В’ячеслав Кириленко у зв'язку з трагедією в Японії вимагає розірвати угоду з Російською Федерацією про будівництво двох атомних енергоблоків на Хмельницькому АЕС. Про це він заявив сьогодні на брифінгу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Кириленко зазначив, що трагічні події на японській атомній станції "Фукусіма-1" свідчать про ту небезпеку, яка походить від атомної електростанції.

"Сьогодні очевидно, наскільки правильним є курс більшості країн Європи на відмову від нових ядерних реакторів і поступове виведення з експлуатації діючих реакторів. Ще більш очевидним цей факт повинен бути для України, яка цього року відзначає сумну дату - 25-річчя Чорнобильської катастрофи. На мою думку, настав час переусвідомити курс країни на спорудження нових ядерних реакторів", - сказав він.

В.Кириленко послався на думку "незалежних від ядерного лоббі експертів", які не вважають доцільним спорудження нових ядерних реакторів в Україні, які є надзвичайно дорогими, зокрема, беручи до уваги нестачу водних ресурсів для охолоджування таких реакторів.

За словами депутата, більш логічним було б кошти, які планується витратити на спорудження нових ядерних реакторів, передати на підвищення енергоефективності української економіки, енергозбережні технології та розвиток енергетики на основі джерел, що відновлюються.

В.Кириленко наголосив, що саме таким шляхом йдуть цивілізовані і відповідальні країни. "Водночас Україна і далі планує витратити сотні мільярдів гривень на будівництво нових ядерних реакторів і для цього уклала угоду з Росією, яка передбачає стовідсоткову залежність України від російського ядерного палива. Беручи до уваги викладені мною аргументи, я зареєстрував проект N8227 про денонсацію угоди між Кабінетом Міністрів і урядом Російської Федерації про співпрацю з будівництва енергоблоків N3 і N4 Хмельницької АЕС", - сказав він.

Депутат зазначив, що ця угода є непрозорою і невигідною для України, як з погляду економічних інтересів, так і з погляду її енергетичної безпеки.

"Ми повинні денонсувати цю угоду, відмовитися від непотрібних позик і не витрачати як мінімум 60 мільярдів гривень на будівництво двох нових ядерних реакторів в Україні. Набагато менше коштів вимагається для того, щоб забезпечити сучасну енергоефективну, енергозбережну економіку, розвиваючи сучасні види енергетики", що відновлюється, - сказав він.

Також, за словами В.Кириленка, частина, що звільнилася внаслідок денонсації угоди коштів слід би направити на погашення заборгованості держави перед чорнобильцями.

Нагадаємо, 9 червня 2010 року Кабінет Міністрів України і Уряд Росії підписали міжурядову угоду про співпрацю в будівництві енергоблоків N3 і N4 ХАЭС. 12 січня 2011 року угода була ратифікована Верховною Радою і підписана Президентом України. Орієнтовна вартість блоків оцінюється у $4-5 млрд.

Атомна енергетика: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини