RU

Раді пропонують звалити модернізацію ЖКГ на споживачів

25.07.2011, 11:55
Раді пропонують звалити модернізацію ЖКГ на споживачів - Фото
dedfa03f575900ddbc566de36b3dc82f.jpg

Раді пропонують звалити модернізацію ЖКГ на споживачів

Верховній Раді пропонують змінити принцип тарифоутворення на послуги житлово-комунального господарства, - дозволити підприємствам закладати в тариф кошти на модернізацію і коректувати вартість послуг у разі зростання цін на енергоносії. Відповідний законопроект N9033 в парламенті зареєструвала група народних депутатів від Партії регіонів і Народної партії.

Як випливає з пояснювальної записки до проекту "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо регулювання інвестиційної діяльності в сфері житлово-комунальних послуг і вдосконалення механізму тарифоутворення)", на сьогоднішній день тарифи на послуги ЖКГ в більшості випадків приймаються без урахування необхідного рівня рентабельності, що потрібно для беззбиткової діяльності підприємств, працюючих в житлово-комунальному господарстві.

"Не маючи достатніх гарантій повернення вкладених інвестицій, суб'єкти господарювання, які працюють на цьому ринку, не поспішають вкладати інвестиції у виробництво і реалізацію проектів з технічної модернізації та енергозбереження в житлово-комунальному господарстві", - зазначили автори проекту. На їх думку, треба на законодавчому рівні закласти основні принципи тарифоутворення, одночасно передбачивши норми, які дозволять запобігти необгрунтованому зростанню тарифів.

Законопроект N9033, стверджують нардепи, створює гарантії для включення до складової цін/тарифу на житлово-комунальні послуги витрат на реалізацію інвестиційних проектів, застосування рентабельності і своєчасного проведення корекції тарифів.

Інвестиційна складова тарифу, згідно з цим документом, буде компенсуватися завдяки зниженню собівартості послуг внаслідок скорочення рівня споживання енергоресурсів. При цьому граничний рівень рентабельності, вартість інвестицій і граничний термін дії інвестиційних програм до моменту повного погашення зобов'язань по них будуть затверджуватися Кабміном.

У разі зміни однієї зі складових тарифу виробників послуг ЖКГ зобов'яжуть відкоректувати тариф, а регулятора - затвердити зміни протягом 10 днів.

Автори проекту впевнені, що нова схема тарифоутворення сприятиме залученню і поверненню вкладених суб'єктами інвестицій, закладе основу для формування конкуренції на ринку житлово-комунальних послуг, а в підсумку призведе до підвищення якості послуг ЖКГ, що надаються споживачам.

ЖКГ, побутові послуги: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини