RU

Раді не вистачило голосів, щоб віддати титанову галузь Фірташу

16.06.2011, 16:55
Раді не вистачило голосів, щоб віддати титанову галузь Фірташу - Фото
219740cfe1abe00dd3cc4b1bc83435d6.jpg

Раді не вистачило голосів, щоб віддати титанову галузь Фірташу

Верховна Рада України відмовилася виключити зі списку об'єкти, не належні приватизації ряд підприємств титанової галузі. За прийняття законопроекту N8655 народного депутата Юрія Каракая (Партія регіонів) проголосували 198 народних депутатів.

Як зазначено у пояснювальній записці законопроекту, метою прийняття документа є створення умов для залучення приватних інвестицій у підприємства, подальше збереження яких в державній власності економічно недоцільне.

Законопроект, що передбачає виключення 11 підприємств серед яких Іршанський ДЗК і Вольногорський ГМК, і активи, керовані держхолдингом Титан України, зі списку заборонених до приватизації об'єктів (зараз 66), був зареєстрований 10 червня.

Як повідомив раніше виданню Коммерсант Украина голова правління холдингу Титан України (управляє Сумихімпромом, ДАК Титан і ЗТМК) Олександр Нечаєв, виключення чотирьох підприємств титанової галузі зі списку заборонених до приватизації спростить процес залучення приватного капіталу. "Вже розроблена програма, і зараз все робиться для того, щоб в ці підприємства прийшли приватні інвестиції у сумі $1,5 млрд. протягом трьох років. І я знайшов такого інвестора - це Дмитро Фірташ", - зазначив він. За словами Нечаєва, заявлена сума інвестицій дасть змогу наростити виробництво титанової губки на ЗТМК з нинішніх 8 тис. т до 30 тис. т, а в перспективі до 40 тис. т. Сумихімпром зможе збільшити виробництво міндобрива більш ніж вдвічі, до 1 млн т, а двоокиси титана - втричі, до 160 тис. т. Всі підприємства Титана України повинні бути забезпечені сировиною українських ДЗКів. За інформацією Нечаєва, в обмін на інвестиції Фірташ може отримати 50% у Титанові України і зараз веде перемовини з урядом.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Дмитро Фірташ: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини