П'ять українських автопрокатних компаній збанкрутували через карантин. Вони не останні

П'ять компаній, що займаються наданням послуг із прокату автомобілів, припинили свою діяльність в Україні після введення карантинних обмежень у березні поточного року. Про це повідомив в інтерв'ю виданню UBR генеральний секретар Асоціації автопрокатних компаній і операційний директор української фірми з оренди авто BLS Дмитро Вакуленко.
За його словами, компанії закрилися через різке скорочення числа іноземних туристів, які становили основну частину їх клієнтської бази.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини
Ті компанії, що пішли з ринку – це невеликі фірми, додав Вакуленко.
"Через неможливість середніх і дрібних гравців конкурувати на ринку з великими компаніями, їм довелося знижувати ціни на послуги, працюючи в збиток. Зараз багато хто з таких компаній знаходяться в підвішеному стані", – пояснив генсек асоціації.
Сьогодні, середня ціна оренди автомобіля в Україні становить $50 за 1-2 доби оренди. Ціна варіюється в залежності від класу автомобіля і сезону.
За даними міжнародної дослідницької компанії Euromonitor International, більше половини українського ринку прокату автомобілів у 2019 році контролювали три іноземні компанії. Найбільшу частку ринку – 26% – займала компанія Sixt. Решту ринку було поділено між невеликими українськими фірмами з обмеженим автопарком.
- 25 травня 2020 року найбільший сервіс прокату автомобілів Hertz не зміг домовитися з кредиторами і подав клопотання про банкрутство у зв'язку з падінням виручки через епідемію коронавірусу.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе
Комментарі