RU

Путін хоче створити єдиний енергокомплекс Європи без України

27.02.2012, 13:33
Путін хоче створити єдиний енергокомплекс Європи без України - Фото
Володимир Путін (фото: ЕРА)
Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін ініціює створення єдиного енергокомплексу Європи. Про це він написав у статті для газети Московські новини.

Як повідомляє прес-служба російського прем'єра, Путін вважає, що потрібно задуматися й про більш глибоку кооперацію в сфері енергетики - аж до створення єдиного енергокомплексу Європи. "Важливі кроки в цьому напрямку - будівництво газопроводів Північний потік по дну Балтики і Південний потік в Чорному морі. Ці проекти підтримали уряди багатьох країн, в них беруть участь найбільші європейські енергетичні компанії. Після їх повного введення в експлуатацію Європа отримає надійну й гнучку, не залежну від чиїхось політичних примх систему газопостачання, що дозволить не формально, а реально зміцнити енергобезпеку континенту. Це особливо актуально в світлі рішення деяких європейських держав скоротити або взагалі відмовитися від використання ядерної енергії", - зазначив російський прем'єр.

Путін також зазначив, що "пролобійований Єврокомісією Третій енергопакет, спрямований на видавлювання російських інтегрованих компаній, не зміцнює наших відносин". "Але він - з урахуванням збільшеної нестабільності альтернативних Росії постачальників енергоресурсів - ще й загострює системні ризики для самої європейської енергетики, відлякує потенційних інвесторів у нові інфраструктурні проекти. У бесідах зі мною багато європейських політиків трохи сварять "пакет ". Треба набратися мужності й прибрати цю перешкоду на шляху взаємовигідної співпраці", - вважає голова російського уряду.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини