RU

Путін заманює Україну в Митний союз мільярдами

12.04.2011, 17:55
Путін заманює Україну в Митний союз мільярдами - Фото
faca273053e8d9c626bad0049b895a1b.jpg

Путін заманює Україну в Митний союз мільярдами

Прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін заявляє, що "прямий виграш" України від співпраці з Митним союзом становитиме $6,5-9 млрд. у рік і зростання ВВП - до 2%. Про це він заявив сьогодні у Києві на зустрічі з українським колегою Миколою Азаровим.

"Щодо побоювань, які були пов'язані з Митним союзом, то тут щодо самого Митного союзу і політики Митного союзу щодо третіх країн я великих проблем не бачу. Вони не повинні виникнути і не будуть виникати. Питання, звичайно, у тому, про що може домовитися Україна зі своїми партнерами у межами створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом", - зазначив В.Путін, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Глава російського уряду нагадав, що і Російська Федерація також веде такі перемовини з ЄС. "Я хочу наголосити, що рівень митного захисту країн Митного союзу приблизно 10,5%, а рівень митного захисту України у СОТ - 4,5%. У нас виникає побоювання, що якщо такі ж умови будуть створені у зоні вільної торгівлі з ЄС, то значна частина товарів не буде запитана на зовнішніх ринках, і ці товари можуть почати надходити з України на нашу митну територію", - зазначив Прем'єр РФ.

У такому випадку, за його словами, Росії доведеться вводити захисні заходи. В.Путін наголосив, що якщо подивитися на розрахунки експертів, то при просуванні на шляху співпраці із Митним союзом прямий виграш України становитиме від $6,5 до 9 млрд. у рік.

"Я маю на увазі зростаючі можливості для галузей України - і важкого машинобудування, і сільського господарства, і металургії. Річне зростання ВВП України становитиме 1,5-2% тільки від адміністративних рішень у сфері інтеграції у зв'язку з відкриттям ринків і зняттям обмежень, - додав російський прем'єр.

Також В.Путін наголосив, що зближення України із Митним союзом має відбуватися у межах відкритого перемовного процесу, з експертними оцінками. "Але ми у будь-якому випадку будемо прагнути до того, щоб розвивати з Україною відносини у всіх напрямах", - запевнив В.Путін.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини