RU

Путін випросив 2 млн. тонн зерна у Азарова

28.10.2010, 11:45
Путін випросив 2 млн. тонн зерна у Азарова - Фото
9b1dab541b44e7719eee46606a425fba.jpg

Путін випросив 2 млн. тонн зерна у Азарова

Вчора під час візиту в Київ Прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна було визначено, скільки саме кормового зерна поставить Україна на російський ринок. Обсяг партії становитиме 2 млн. тонн. Це закріплено у меморандумі, підписаному сторонами. Питання ціни постачання, а також оператора з української сторони ще обговорюються.

Як пише газета "Дело", через неврожай у Росії, яка зібрала лише 60 млн. тонн зерна (в Україні цей показник рівний майже 40 млн. тонн), наша країна погодилася допомогти сусідові, незважаючи на обмеження на експорт, який діє в Україні. "Приймаючою стороною" в Росії буде державна Об'єднана зернова компанія.

Видання зазначає, що стосовно можливості таких постачань за декілька днів до цього заявив Міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк. Він подав цей проект у форматі взаємозаміщень. Ніби, в обмін на корм, який поставить Україна, натомість Росія "поділиться" продовольчим зерном, яке у неї є в надлишку. Однак, за даними газети, про жест у відповідь російської сторони вчора не йшлося.

У питанні допомоги Росії не стало перешкодою, що діє в Україні з 19 жовтня квотування експорту зерна. Приватним зернотрейдерам залишається лише сподіватися, що 2 млн. "російського" зерна буде експортовано поза квотою (становить 2,7 млн. тонн до кінця поточного року), інакше на їхню частку залишиться лише 700 тис. тонн.

Також варто зазначити, що у Росії також діють обмеження на експорт зерна - ще більш жорсткі, ніж в Україні. До кінця маркетингового року (липень 2011 року) з Росії заборонено вивезення будь-якого зерна. Тому до заяви про готовність російської сторони поставити в Україну продовольчі класи навряд чи можна поставитися серйозно.

Як пише газета, питання забезпечення продовольством стоїть для Росії надзвичайно гостро. Через найсильнішу за останні десятиріччя засуху в країні загинуло близько третини всіх посівів. Російське міністерство сільського господарства підрахувало, що прямі витрати сектору через засуху становили 41,6 млрд. крб. (близько 10 млрд. грн.). Урожай зерна у Росії становив мінімальні за останні роки 60 млн. тонн. Станом на вчорашній день в Україні зібрано 39,5 млн. тонн зерна.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Агропромисловий комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини