RU

Путін відкинув пропозицію Києва щодо технологічного газу

16.01.2009, 09:29

Прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін відкинув пропозицію української сторони про те, щоб Росія надала їй необхідний технологічний газ для запуску транзиту українською газотранспортною системою.

На зустрічі з головою італійського концерну "ENI" Паоло Скароні В.Путін, якого цитує газета "Взгляд", повідомив, що Україна просить 1 млрд. 700 млн. кубометрів газу.

"Українська сторона звернулася до нас з дивною пропозицією передати їм цей обсяг у власність. Саме не купити, а передати. Я не буду зараз коментувати всю абсурдність цієї пропозиції", - сказав при цьому глава російського уряду.

Нагадаємо, раніше В.Путін запропонував створити міжнародний консорціум з участю України, Росії і європейських споживачів, який зміг би розділити ризики транзиту газу в Європу. На думку російського Прем'єра, саме консорціум міг би сплатити технологічний газ для України. Голова концерну "ENI" назвав пропозицію В.Путіна конструктивною і додав, що у нове об'єднання мають увійти всі країни-одержувачі російського палива.

Російський "Газпром", у свою чергу, підтвердив, що отримав від "Нафтогазу України" проект угоди про умови відновлення транзиту російського газу через територію України. Єдиною умовою відновлення транзиту українська сторона ставить вимогу про надання "Газпромом" у власність "Нафтогазу" 360 млн.кубічних метрів газу у січні, 600 млн. - в лютому і ще 600 млн. - у березні. Голова правління російського концерну Олексій Міллер при цьому відзначив, що "Нафтогаз" пропонує передати згадані обсяги "безвідплатно, тобто задарма". "Нам пропонують подарувати "Нафтогазу України" $700 млн.", - сказав він.

"Нафтогаз", уточнив О.Міллер, вимагає ці ресурси тільки для відновлення поставок. "При цьому технологічно для відновлення поставок у "Нафтогазу України" немає ніяких проблем. Для цього щоб заповнити газ в експортній трубі, який українська сторона вкрала, досить використати обсяги власного видобування, або газ з підземних сховищ на Україні, або цей газ купити", - додав голова "Газпрому".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини