RU

Путін пропонує створити Євразійський економічний союз

04.10.2011, 10:52
Путін пропонує створити Євразійський економічний союз - Фото
1b267ce4c050811e1097c5565d9c0607.jpg

Путін пропонує створити Євразійський економічний союз

Розбудова Митного союзу і Єдиного економічного простору закладає основу для формування в перспективі Євразійського економічного союзу. Про це написав прем'єр-міністр РФ Володимир Путін в статті, яку опублікувала газета Известия.

На думку Путіна, на базі Митного союзу та ЄЕП можна створити повноцінний економічний союз. "Одночасно буде йти і поступове розширення кола учасників Митного союзу та ЄЕП за рахунок повноцінного підключення до роботи Киргизії й Таджикістану", - зазначає він.

"Ми не зупиняємося на цьому і ставимо перед собою амбіційне завдання: вийти на наступний, більш високий рівень інтеграції - до Євразійського союзу", - наголошує Путін. При цьому, зазначає він, мова не йде про те, що відтворювати або копіювати СРСР.

"Ми пропонуємо модель потужного наднаціонального об'єднання, здатного стати одним з полюсів сучасного світу і при цьому грати роль ефективної зв'язки між Європою і динамічним Азіатсько-Тихоокеанським регіоном. У тому числі це означає, що на базі Митного союзу та ЄЕП необхідно перейти до більш тісної координації економічної та валютної політики, створити повноцінний економічний союз", - вважає глава російського уряду.

На його переконання, сукупність природних ресурсів, капіталів, сильного людського потенціалу дозволить Євразійському союзу бути конкурентоздатним в індустріальній і технологічній гонці, в змаганні за інвесторів, за створення нових робочих місць і передових виробництв. "І нарівні з іншими ключовими гравцями і регіональними структурами - такими як ЄС, США, Китай, АТЕС - забезпечувати стійкість глобального розвитку", - зазначив Путін.

"По-друге, Євразійський союз послужить свого роду центром подальших інтеграційних процесів. Тобто буде формуватися шляхом поступового злиття існуючих структур — Митного союзу, Єдиного економічного простору. По-третє, було б помилкою протиставляти Євразійський союз і Співдружність Незалежних Держав. У кожної з цих структур є своє місце і своя роль на пострадянському просторі. Росія спільно з партнерами збирається активно працювати над вдосконаленням інститутів Співдружності, насиченням його практичної повістки", - пише російський прем'єр.

Володимир Путін: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини