RU

Путін підтвердив "газову знижку" для України

19.01.2009, 18:03

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін підтвердив, що Україна у 2009 році буде отримувати російський газ із 20-відсотковою знижкою від європейської ціни (раніше як європейська ціна називалася ціна $450 за тисячу кубометрів - ред.), ставка тарифу на транзит російського газу в Європу через Україну збережеться на рівні 2008 року.

"Вважаю, ці домовленості є оптимальними і повністю відповідають інтересам Росії і України", - сказав Прем'єр-міністр РФ на прес-конференції після підписання контрактів на поставку і транзит газу ВАТ "Газпром" і "Нафтогаз України".

За словами В.Путіна, якого цитує ПРАЙМ-ТАСС, ситуація, що склалася, показала важливість будівництва нових газопроводів з РФ в Європу. "Нам треба будувати нові трубопроводи - йдеться про "Північний потік" і "Південний потік", створювати нову інфраструктуру із зрідження газу і транспортування зрідженого природного газу європейським споживачам", - сказав він

Нагадаємо, сьогодні голови ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" в присутності прем'єр-міністрів України і Росії підписали контракт купівлі-продажу російського газу в 2009-2019 рр.

Нагадаємо, сьогодні, 19 січня Україна і Росія мали намір підписати документи про умови постачання російського природного газу в Україну і про умови його транзиту в країни Європи. РФ при цьому дає Україні 20-відсоткову знижку на газ за умови збереження тарифу на транзит.

Такому розвитку подій передували п'ятигодинні перемовини Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з її російським колегою Володимиром Путіним. За підсумками переговорів керівництву НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" було дано доручення до понеділка підготувати всі необхідні документи і оформити їх згідно з досягнутими домовленостями. Відразу після підписання вказаних документів буде відновлено транзит газу в країни Європи, - запевнила Ю.Тимошенко.

У свою чергу В.Путін заявив, що Україна і Росія к питаннях постачання газу переходять на європейську формулу ціноутворення. Сторони домовилися про те, що Україна отримає 20-відсоткову знижку на природний газ за умови збереження тарифу прокачування російського газу для європейських споживачів у 2009 році за ціною 2008 року. А з січня 2010 року Україна і Росія повністю перейдуть на ціноутворення тарифів прокачування газу відповідно до європейських стандартів. "Найближчим часом транзит, і українська сторона нас в цьому запевнила, буде відновлено", - додав В.Путін.

Online-конференція інтернет-аудиторії і експертного співтовариства "Газове протистояння">>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини