RU

ProZorro просить Кабмін спростити закупівлі для боротьби з коронавірусом

23.03.2020, 16:56
ProZorro просить Кабмін спростити закупівлі для боротьби з коронавірусом - Фото
Prozorro

Держпідприємство "Прозорро" і департамент сфери державних закупівель Міністерства економічного розвитку закликають Кабінет міністрів спростити і зменшити час на проведення закупівель для протидії COVID-19. Про це повідомляє прес-служба ProZorro.

У компанії нагадують, що минулого тижня Верховна Рада прийняла закон №530, що передбачає виведення закупівель для протидії коронавірусу з-під дії Закону "Про державні закупівлі". Згідно з документом, держустанови і лікарні зможуть безпосередньо закуповувати необхідні ліки, медвироби й обладнання, звітуючи про них у системі ProZorro за фактом.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Для впровадження закону Кабмін прийняв постанови, якими визначив чіткий перелік таких товарів і послуг, а також порядок проведення закупівель.

Однак у Prozorro відзначають, що постанова №225 ускладнить і штучно затягне процес закупівель, а також створить додаткове навантаження на працівників в умовах пандемії.

У Prozorro уточнюють, що держзамовнику (наприклад, лікарні) необхідно буде:

1) опублікувати в системі ProZorro оголошення про купівлю разом із технічною специфікацією товару, що купується;
2) перевірити, чи не внесено потенційного постачальника в реєстр корупціонерів; або чи не здійснював він антиконкурентні дії на торгах та  т. інш.;
3) провести переговори з учасником;
4) після всього перерахованого укласти договір про закупівлю з постачальником товару не раніше ніж через 48 годин з моменту публікації інформації про закупівлю. Тобто, замовник змушений чекати дві доби для придбання життєво необхідних товарів, щоб не порушити закон.

У ProZorro вважають, що в умовах боротьби з епідемією, важливо полегшувати проведення критично важливих закупівель. Тоді як прийнята Кабміном постанова забирає час і сили людей і створює ризик браку необхідних ліків та обладнання.

Крім того, прийняті зміни передбачають внесення технічних змін в електронну систему державних закупівель ProZorro, що унеможливить проведення необхідних закупівель найближчим часом, підкреслюють у держкомпанії.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

У Prozorro просять Кабмін повернути редакцію постанови, розроблену департаментом сфери державних закупівель Мінекономіки від 20 березня. У компанії вважають, що там передбачено максимально простий і прозорий механізм для замовників: установа проводить переговори з постачальником, укладає договір і тільки звітує про нього і подальший перебіг закупівлі в системі ProZorro.

"Це дозволить державним замовникам здійснювати закупівлі необхідних медикаментів, засобів індивідуального захисту й обладнання за один день", - підкреслюють у Prozorro.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини