RU

Провідні інвестбанки США масово відкривають довгі позиції. В чому причина

20.04.2021, 09:40
Провідні інвестбанки США масово відкривають довгі позиції. В чому причина - Фото
Фото: ЕРА

Провідні американські інвестбанки і інвесткомпанії, штаб-квартири яких знаходяться в Нью-Йорку на Волл-стріт, повірили в майбутнє американської економіки і масово відкривають довгі позиції на купівлю активів, вважаючи за краще їх коротким на продаж, пише Bloomberg.

На американських біржах середня вартість коротких позицій становить всього 1,6% від загального обсягу угод, що відповідає 17-річному мінімуму, заявили в інвестбанку Goldman Sachs. А обсяги довгих позицій, відкритих хедж-фондами, близькі до багаторічних максимальних показників.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За даними аналітиків, головна причина – пакет допомоги економіці США від президента Джо Байдена.

Ще одна причина полягає в бичачій (націленій на купілю в розрахунку на подальше зростання) орієнтації ринку після січневого краху хадж-фондів, які масово відкривали короткі позиції щодо акцій мережі магазинів комп'ютерних ігор GameStop.

Читайте також: Як кошенята з Reddit покарали вовків з Волл-стріт. Все через акції GameStop. Маск в грі!

Користувачі ресурсу Reddit вирішили "покарати" інвестбанки і масово викупали акції GameStop, а випущені фінансовими інститутами колл-опціони (контракти, що дають право купити базовий актив за заздалегідь визначеною ціною) на них. Це змушувало банки і хедж-фонди терміново закривати короткі позиції і викуповувати папери, а також придбавати їх, щоб компенсувати можливі збитки за випущеними опціонами.

В результаті власники коротких позицій зазнали збитків, а кілька фондів збанкрутували. Аналітики вважають, що ця подія визначила поведінку інвесторів на деякий час вперед.

Довга Long позиція – це та, в якій трейдер, купуючи акції за однією ціною, прагне отримати прибуток, закривши угоду за вищою ціною. У такій ситуації інвестор намагається скористатися можливістю зростання ринку. Коротку позицію (short position) інвестор відкриває в надії отримати прибуток від падіння котирувань на ринку. Для цього він бере у брокера в борг акції під заставу грошових коштів, продає їх на ринку і чекає, коли подешевшають.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини