Протести далекобійників. Криклій визнав недосконалість системи

13.02.2020, 12:40
Протести далекобійників. Криклій визнав недосконалість системи - Фото
Фото: прес-служба Мінінфраструктури

Криклій зазначив, що електронне бронювання дозволів на автоперевезення ввели, щоб подолати корупцію, але систему потрібно вдосконалювати

Міністр інфраструктури Владислав Криклій визнав, що нова система електронного замовлення дозволів потребує вдосконалення. Про це він заявив на зустрічі з представниками страйкового комітету міжнародних автоперевізників України, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

"Як будь-яка нова система, система електронного замовлення дозволів потребує вдосконалення. Згадайте, як починала працювати система Prozorro. Ми працюємо над тим, щоб транспортний портал поліпшувався", - сказав Криклій.

За його словами, зараз з автоперевізниками є повне розуміння з таких питань:

1) сервіс електронного замовлення (бронювання) дозволів - єдина прийнятна система роботи з ними;

2) скасовується обмеження 1/12 по дефіцитним країнам;

3) на вирішення дефіцитних країн обмежується видача - не більше двох дозволів на автомобіль протягом місяця (незалежно від виду авто), при цьому оформлення другого дозволу тільки після використання і повернення попереднього. Виняток для дозволів, де для одного перевезення необхідно два дозволи - чотири дозволи, відповідно;

4) система електронного бронювання не повинна дозволяти бронювати дозволу особами, які фактично не здійснюють перевезення. Необхідно виробити правильні критерії, які підтверджують, що перевізник легальний, платить податки, здійснює рейси, а не бронює дозволу для продажу.

У міністерстві закликають перевізників активно брати участь у формуванні критеріїв. Для цього на сайті Мінінфраструктури розмістять для публічного обговорення зміни до Порядку оформлення і видачі дозволів (наказ 757).

"Я особисто закликаю кожного ознайомитися із запропонованою редакцією, після отримання чіткого "зеленого світла"від перевізників запускаємо на узгодження Порядок", - сказав Криклій.

Він зазначив, що в найближчому майбутньому оформлення всіх дозволів переведуть в систему електронного замовлення.

Крім того, Криклій обіцяє продовжити переговори з іншими країнами про збільшення річних квот на дозволи для усунення їх дефіциту.

  • 12 лютого автоперевізники заблокували в'їзди до Києва й проводили акцію протесту під будинком уряду. Вони виступали проти нових вимог до оформлення дозволів на міжнародні перевезення і не тільки.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии