RU

Протест шахтарів: комбінат Ахметова і Коломойського зупинив роботу і почав звільнення

24.09.2020, 14:20
Протест шахтарів: комбінат Ахметова і Коломойського зупинив роботу і почав звільнення - Фото
Криворізький залізорудний комбінат. Фото: пресслужба КЗРК

Керівництво Криворізького залізорудного комбінату (КЗРК) заявило про зупинку роботи підприємства і скорочення робочих місць у зв'язку з протестом шахтарів, який триває вже 22 день. Про це повідомляє пресслужба комбінату.

На КЗРК заявили, що роботу комбінату незаконно блокують гірники з шахт Батьківщина, Жовтнева, Гвардійська і Тернівська. Другого вересня на цих шахтах почали протест близько 400 працівників. Зараз під землею залишається 117 осіб. Вони вимагають підвищення зарплат і поліпшення умов праці.

Керівництво комбінату заявило про підписання з шахтарями Меморандуму про взаєморозуміння. Він передбачав підвищення зарплат на 10-25% залежно від професії. Однак шахтарі відкинули компроміси і все ще залишаються під землею.

В результаті керівництво КЗРК заявило, що проведе скорочення робочих місць через зупинку виробництва. Щоб мінімізувати збитки від протестів, підприємство почали готувати до тривалого простою, відзначають в КЗРК.

Голова Конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець у Facebook повідомив, що сьогодні на поверхню підняли трьох гірників із шахти Жовтнева. За його словами, у одного з них з'явилися проблеми зі здоров'ям.

Читайте також: Під дахом Ярославського. Коломойський переоформив частину бізнесу, щоб уникнути санкцій

Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК) найбільший український виробник агломераційної руди. Комбінат працює переважно на експорт до Східної Європи. Підприємство належить кіпрській компанії Starmill Limited, яку контролюють бізнесмени Рінат Ахметов та Ігор Коломойський.

  • 2 вересня 2020 року гірники КЗРК оголосили протест і залишилися під землею. Вони заявляли, що будуть протестувати до появи конкретики в переговорах з адміністрацією.
  • 11 вересня гендиректор КЗРК Сергій Новак заявив, що 50% пакета акцій комбінату належать компанії Ріната Ахметова Метінвест, а решта 50% раніше належали групі Приват Ігоря Коломойського. Пізніше нардеп і голова Конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець заявив, що Коломойський переоформив свій пакет акцій на чотири підконтрольні йому компанії, щоб уникнути санкцій ЄС.
  • 14 вересня керівництво КЗРК заявило про початок кадрових чисток.
  • 23 вересня Волинець заявив, що в результаті перевірки на комбінаті було виявлено 190 випадків порушення законодавства. 182 порушення стосуються охорони праці, 3 гігієни праці та ще 5 організації вибухових робіт під час ранніх випробувань вибухових матеріалів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини