RU

Прострочена валютна іпотека. Зеленський ветував продовження мораторію

17.08.2020, 11:03
Прострочена валютна іпотека. Зеленський ветував продовження мораторію - Фото
Фото: depositphotos.com

Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон №3640 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відчуження майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті". Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Законом пропонувалося продовжити термін мораторію на відчуження житлового майна за прострочені валютні кредити громадян, зокрема іпотечні до 1 січня 2022 року.

Прийнятий у 2018 році Кодекс щодо процедур банкрутства встановлював термін мораторію до 21 жовтня 2020 року.

Відповідно до закону, житло не може бути відчужене у громадянина, якщо це єдине місце проживання, якщо загальна площа житла становить не більше 140 кв.м. для квартири і 240 кв.м для будинку.

"Законом фактично змінюються умови, через які стає неможливим за кредитним договором примусово відчужувати майно без згоди власника", - йдеться в пропозиції президента доопрацювати закон.

Така ситуація створює неоднозначне трактування закону, унеможливить кредитним установам отримати забезпечення за кредитними договорами та призведе до правового колапсу і порушення конституційного принципу виконання судових рішень, йдеться в документі.

Закон відправлений на доопрацювання до Верховної Ради.

  • У червні 2014 року Рада заборонила відчужувати житло у валютних позичальників.
  • У червні 2019 року в Фонді гарантування вкладів повідомили, що позичальники зможуть реструктуризувати валютні іпотечні кредити.
  • 16 липня Верховна Рада прийняла законопроект №3640 депутата від "Слуги народу" Олександра Дубінського про продовження мораторію на стягнення банками житла, що є заставою за кредитами в іноземній валюті.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини