RU

Промисловий безвіз. Деякі українські товари виходять на ринок ЄС – Стефанішина

11.12.2020, 16:27
Промисловий безвіз. Деякі українські товари виходять на ринок ЄС – Стефанішина - Фото
Ольга Стефанішина (Фото: пресслужба eu-ua.org)

Україна домовилася з Європейським Союзом про підписання промислового безвізу, тобто Угоди АСАА (Угоди про відповідність і прийнятність промислової продукції) за деякими видами продукції з доданою вартістю. Про це заявила міністерка із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час виступу на міжнародній конференції "Україна: інвестиційна гавань у часи змін", передає Укрінформ.

Зокрема, за її словами, це торкнеться продукції низьковольтного обладнання, електромагнітного обладнання, машин і механізмів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Як пояснила віцепрем'єрка, підписання угоди означає, що вироблена в Україні продукція, яка буде підпадати під ці категорії, отримавши сертифікат українського органу ринкового нагляду, буде мати безперешкодний доступ на ринок ЄС.

Стефанішина додала, що під час обговорення з представниками бізнесу майбутнього оновлення Угоди про асоціацію з ЄС "фактично 75% всіх проблемних питань становили подвійна сертифікація, високий рівень конкуренції в ЄС та неможливість потрапити на ринки".

Угода АСАА має на увазі визнання еквівалентності української системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській, що значно спростить експорт промислової продукції до ЄС, зокрема, виробники зможуть отримувати необхідні сертифікати в Україні.
  • 29 жовтня в Україні почала роботу попередня оцінна місія ЄС щодо готовності інфраструктури якості України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини