Промінвестбанк продали на аукціоні. Російський ЗЕБ заявив, що подає до суду

05.03.2020, 12:01
Промінвестбанк продали на аукціоні. Російський ЗЕБ заявив, що подає до суду - Фото
Відділення Промінвестбанку в Києві (фото: Nick Shevchenko/Google Maps)

4 березня на аукціоні ПФТС був проданий пакет акцій Промінвестбанку за 268,7 млн ​​грн. Про це свідчать дані на сайті біржі.

Зазначено, що проданий пакет із 5 080 310 373 акцій. Інформація про покупця відсутня.

Російський Зовнішекономбанк (ЗЕБ) заявив, що продаж української "дочки" є порушенням норм міжнародного права. ЗЕБ.РФ має намір оскаржити продаж в іноземному суді.

"Ми докладемо всіх законних зусиль для компенсації наших втрат за рахунок активів України на території іноземних юрисдикцій", - заявив старший віце-президент правового блоку ЗЕБ.РФ Ігор Краснов.

  • Акції Промінвесту стягнули структури групи Приват Ігоря Коломойського у справі про захоплення Росією активів у Криму. Банк намагалися виставити на продаж три рази - спочатку не було покупців, а останній аукціон заблокував суд.
  • Промінвестбанк згортає свою діяльність в Україні. 6 лютого на зборах акціонерів повинні були розглянути питання здачі банком ліцензії. Однак, як свідчать дані на сайті банку, збори не відбулися через відсутність кворуму.
  • Згідно з даними Національного банку, на 1 січня 2020 року за розміром загальних активів 36,93 млрд грн Промінвестбанк займав 12 місце серед 74 діючих банків. З початку 2019-го Промінвестбанк закрив 55 відділень в Україні, залишивши тільки одне в Києві.
  • ЗЕБ подав позов проти Міністерства юстиції України до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму в червні 2019 року. У серпні того ж року ЗЕБ попросив Стокгольмський арбітраж у якості забезпечувального заходу заборонити продаж акцій Промінвесту. Суд став на сторону РФ і заборонив Україні продавати банк. Україна оскаржила це рішення. На початку березня 2020 року в ЗЕБі повідомили, що Стокгольмський арбітраж залишив у силі заборону на продаж Промінвестбанку.

Читайте російською: Проминвестбанк продан на аукционе. Российский ВЭБ заявил, что подает в суд

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю