RU

Прожитковий мінімум в Україні будуть розраховувати по-новому

27.01.2021, 18:18
Прожитковий мінімум в Україні будуть розраховувати по-новому - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

В Україні введуть нову методологію обчислення прожиткового мінімуму. Відповідний проєкт закону Кабінет міністрів схвалив для внесення до Верховної Ради. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Документ передбачає, що прожитковий мінімум має бути вартісною величиною для визначення основних соціальних потреб людини на мінімальному рівні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Тому прожитковий мінімум повинен застосовуватися виключно для визначення основних соцгарантій, що є основним джерелом доходів (мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія за віком, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям та інші види державної соціальної допомоги, що є основним джерелом доходів).

Як повідомляється, раніше було проведено масштабний аудит законодавства на предмет використання величини прожиткового мінімуму.

На сьогодні в українському законодавстві прожитковий мінімум є розрахунковою величиною для визначення, як розміру соціальних виплат, так і розмірів штрафів, зборів, платежів і стягнень.

Так, майже 180 норм передбачають використання прожиткового мінімуму в кримінальному, господарському, адміністративному законодавстві. Що в два рази перевищує кількість таких норм, які регулюють питання соціальних виплат – 79.

Запропоновано ввести нормативи для розрахунку таких виплат і зборів:

1. базова величина для соцвиплат на дітей і базова величина для соцвиплат населенню. Для розрахунку щомісячних соціальних виплат, що встановлюються до пенсії або державної соцдопомоги, яка виплачується замість пенсій, стипендій, аліментів, компенсаційних виплат, допомоги на догляд, а також одноразових грошових виплат (допомоги);

2. базова величина для грошових платежів і стягнень. Для розрахунку штрафних санкцій та адміністративних стягнень;

3. базова величина для адміністративних зборів. Для розрахунку розмірів плати за надання адміністративних послуг.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини