RU

Програма доступних кредитів стартує 1 лютого - Гончарук

05.12.2019, 09:13
Програма доступних кредитів стартує 1 лютого - Гончарук - Фото
Олексій Гончарук, прем'єр-міністр України (Фото: прес-служба Кабміну)

Кабінет міністрів України за ініціативою президента Володимира Зеленського готує до старту програму дешевих кредитів для мікро- та малого бізнесу. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

За словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, програма запрацює з 1 лютого 2020 року.

"Її суть дуже проста - стимулювати появу нових підприємців і заохотити повертатися наших працівників додому і відкривати бізнес тут", - сказав прем'єр-міністр.

Він зазначив, що зараз напрацьовують всі необхідні рішення для запуску програми і найближчим часом почнуть приймати заявки. Але вже зараз на сайті можна залишити запит, який буде розглянутий, коли програма запрацює.

У Кабміні уточнили, що кредит в розмірі 1,5 млн грн буде надаватися на п'ять років. Відсоткові ставки будуть різними. "5% річних - якщо виручка в 25 млн грн і створюються мінімум два робочих місця; 7% річних - для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць (але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5% ); 9% річних - для бізнесу з виручкою до 50 млн грн", - пояснив Гончарук.

Він також уточнив, що для участі в програмі знадобиться бізнес-план, якщо планується бізнес з нуля; а для діючого бізнесу необхідна "позитивна фінансово-кредитна репутація та платіжна дисципліна".

При цьому в Кабміні відзначають, що стартапи зможуть брати участь тільки з початку своєї діяльності, а діючий бізнес - той, який працює мінімум 12 місяців. При цьому, сам учасник програми повинен покрити 20% від усіх витрат.

"Важливо, щоб загальна виручка за рік не перевищувала 50 млн грн", - додав Гончарук.

Читайте російською: Программа доступных кредитов стартует 1 февраля - Гончарук

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини