RU

Профспілка Антонова оскаржила передачу ДП в управління Укроборонпрому

22.06.2020, 12:37
Профспілка Антонова оскаржила передачу ДП в управління Укроборонпрому - Фото
Завод Антонов (фото - Євген Пилипенко/LIGA.net)

Профспілка ДП "Антонов" звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про скасування постанови Кабміну Арсенія Яценюка від 31.03.2015 року №269, якою держпідприємство було передане в управління концерну Укроборонпром. Про це повідомила прес-служба юридичної фірми "Ілляшев та Партнери", що захищає інтереси ДП "Антонов".

Колектив авіапідприємства вважає, що вказана постанова порушує його права і була прийнята з грубим порушенням Конституції, Законів "Про Кабінет Міністрів України", "Про захист економічної конкуренції", "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Також у позові профспілки зазначається, що передача в 2015 році цілісного майнового комплексу "Антонов" зі сфери управління Мінекономрозвитку в управління Укроборонпрому "мала вкрай негативні наслідки, що вплинуло на результати господарської діяльності підприємства".

"В умовах втрати традиційних ринків збуту і багаторічної відсутності державних замовлень на розробку і будівництво літаків, Укроборонпром протягом п'яти років не надав ДП "Антонов" ніякої допомоги. Замість цього концерн на чолі з Айварасом Абромавичусом є марною надбудовою, на утримання якої Антонов несе значні додаткові витрати", - зазначають у профспілці.

За даними держпідприємства, на утримання Укроборонпрому за 2018-2020 роки Антонов перерахував 122 млн грн. Ще 74 млн грн в 2015-2019 роках підприємство за вказівкою Укроборонпром перерахувало як фінансову допомогу іншим учасникам концерну.

  • 9 червня, голова Укроборонпрому звільнив президента ДП "Антонов" Олександра Донця та призначив т.в.о. Олександра Лося. Трудовий колектив Антонова провів відкриті збори і направив звернення до керівництва держави з вимогою залишити Донця на посаді і вивести ДП "Антонов" з-під управління Абромавичуса.
  • 15 червня юристи ДП "Антонов" повідомили, що Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію рішення гендиректора Укроборонпрому про звільнення президента ДП "Антонов".
  • 16 червня глава Укроборонпрому прийняв повторне рішення про припинення повноважень Донця як президента ДП "Антонов".
  • Юристи підприємства заявляють, що станом на 22 червня за даними держреєстру керівником авіабудівного підприємства є Олександр Донець.
Первинна організація Профспілки авіабудівників України на ДП "Антонов" зареєстрована в 2000 році і входить до складу Профспілки авіабудівників України.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини