RU

Профспілки вимагають всенародного обговорення Трудового кодексу

07.05.2012, 10:54
Профспілки вимагають всенародного обговорення Трудового кодексу - Фото
8a91743bc154a50b903a7b5c4e542dff.jpg
З такою заявою до Кабінету міністрів звернулися представники Національного форуму профспілок України, Національної конфедерації вільних профспілок України, Конфедерації вільних профспілок, Федерації представників малого та середнього підприємництва України, ряду громадських організацій.

"Ми усвідомлюємо, що положення Трудового кодексу та закону про зайнятість стосуються всіх громадян працездатного віку, а це майже половина всього населення держави", - сказав заступник голови НФПУ Григорій Кабанченко, якого цитує УНІАН.

На його переконання, прийняття таких документів без всенародного обговорення є порушенням принципів соціального діалогу, а також відповідних нормативних документів про консультації з громадськістю.

Кабанченко відзначив, що відсутність діалогу при прийнятті згаданих документів неминуче призведе до протистояння між владою та працівниками. "Якщо уряд не прийме рішення про відкрите обговорення і не врахує вимог профспілок, профспілки будуть змушені вдатися до засобів, що передбачені Конституцією України та міжнародними нормами. Аж до страйків", - запевнив Кабанченко.

Нагадаємо, авторами законопроекту є регіонали Василь Хара, Олександр Стоян та Ярослав Сухий. У першому читанні законопроект був проголосований в 2008 році, в грудні 2009-го підготовлений до другого читання. З тих пір його розгляд Верховною Радою постійно відкладається через потужної критики, що звучить як з боку профспілок, так і громадських організацій, експертів та юристів. Основні претензії - лобіювання інтересів роботодавця.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини