RU

Профспілки закликали владу почути підприємців

25.11.2010, 11:30
Профспілки закликали владу почути підприємців - Фото
3da898c30f22b057b2ae0cb4ef8aa5a4.jpg

Профспілки закликали владу почути підприємців

Федерація профспілок України (ФПУ) закликає вище керівництво країни прислухатися до вимог тисяч українських громадян, що протестуюють проти Податкового кодексу. Про це сказано у заяві ФПУ, текст якої є у ЛІГАБізнесІнформ.

У Федерації профспілок зазначають, що Податковий кодекс має сприяти зниженню рівня корупції і тінізації економіки, подоланню бідності в країні, стимулюванню зайнятості, поліпшенню пенсійного забезпечення, і, нарешті, збалансованості інтересів громадян, держави і бізнесу.

"Проте прийнятий Верховною Радою України 18 листопада Податковий кодекс не зміг повною мірою забезпечити вирішення цих завдань. Передбачене ним зменшення рівня податкового навантаження, зокрема, через скорочення кількості податків і зборів і зниження ставок основних податків, позитивно позначиться, насамперед, на діяльності підприємств великого і середнього бізнесу, де зайнято понад дві третини найманих працівників, переважна більшість з яких є членами профспілок. Сподіваємося, що зменшення податків стане мотиваційоним чинником для посилення соціальної відповідальності бізнесу, створення продуктивних і безпечних робочих місць, забезпечення гідної оплати праці", - зазначено у заяві.

Водночас наголошують у ФПУ, декілька мільйонів громадян України, які зайняті у малому бізнесі, виявилися під загрозою втрати робочих місць і можливості заробити собі на життя власнею працею через істотні обмеження, які вводяться Податковим кодексом, зокрема, щодо необґрунтоване розширення повноважень органів контролювання, введення більш жорсткого адміністрування, звуження сфери діяльності для застосування спрощеної системи оподаткування тощо. "Це може негативно позначитися на життєзабезпеченні десятків тисяч найманих працівників - членів профспілок, які працюють у сфері малого бізнесу в секторах торгівлі, транспорту і суспільного обслуговування", - зазначають у ФПУ.

Федерація профспілок закликає Президента України, Прем'єр-міністра і главу Верховної Ради прислухатися до вимог тисяч українських громадян і, скориставшись напрацьованим ефективним механізмом соціального діалогу між владою, бізнесом і громадянським суспільством, врахувати інтереси значної частини суспільства.

Нагадаємо, сьогодні на мітингу на площі Незалежності вже зібралося декілька тисяч осіб. Станом на 10:00 площа перед монументом Незалежності практично заповнена, учасники акції, які підходять пізніше, розміщуються вже по інший бік Хрещатику. 22 листопада вранці на площі Незалежності підприємці почали акцію протесту проти Податкового кодексу, прийнятого Верховною Радою 18 листопада. Активісти вимагають, щоб Президент України ветував документ.

Оподаткування: добірка новин>>>
Підприємництво в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини