Продавець Укртелекому виявився власником банку

04.11.2019, 13:35
Продавець Укртелекому виявився власником банку - Фото
Національний банк України (Фото: прес-служба НБУ)

НБУ визнав Горбуненка фактичним контролером Банку Січ і пригрозив санкціями

Національний банк України визнав Дениса Горбуненка, який контролює кіпрську Raga Establishment Limited, власником АТ Банк Січ незалежно від формального володіння.

Як повідомляє прес-служба НБУ, 30 жовтня рішення прийняв Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем.

"Національний банк України визнав наявність вирішального впливу Дениса Горбуненка на діяльність АТ Банк Січ і визнав його власником істотної участі в банку незалежно від формального володіння", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що Горбуненко формально не володіє акціями банку, але регулятор вважає, що Горбуненко може впливати на склад органів управління і визначати напрямки його основної діяльності.

Нацбанк звертає увагу на те, що всупереч вимогам законодавства Горбуненко не подав до НБУ пакет документів на узгодження придбання істотної участі. Тому Нацбанк застосував право визнати особу власником банку незалежно від подання документів.

В НБУ нагадують, що володіння істотною участю в банку без узгодження Нацбанку не допускається і може бути підставою для застосування санкцій. "Якщо порушення не будуть усунуті, структура власності банку може бути визнана Національним банком непрозорою", - йдеться в повідомленні.

В НБУ також нагадують, що фактичними акціонерами АТ Банк Січ є Олег Баланда з часткою 55,615% акцій, Валерій Раздорожний - 31,016%, Андрій Мельник - 9,6257% і Олег Губанов з часткою 3,7433% акцій.

  • Денис Горбуненко контролює кіпрську компанію Raga Establishment Limited, яка в 2013 році продала Укртелеком групі компаній СКМ Ріната Ахметова.
  • 1 жовтня в СКМ заявили, що підписали мирову угоду з кіпрською Raga в суперечці щодо продажу Укртелекому. Суперечка стосувалася угоди купівлі-продажу: СКМ домовилася купити у Raga Укртелеком за $860 млн, але виплатила лише $100 млн. Продавець звернувся до суду. Розгляди на Кіпрі, в Лондоні і Амстердамі розтягнулися на роки. З судових матеріалів лондонського арбітражу йдеться, що кредитував Raga інший український олігарх - власник групи DF Дмитро Фірташ. У судовому спорі у нього був сильний мотив - Фірташ хотів повернути свої гроші.

Читайте російською: Продавец Укртелекома Ахметову оказался владельцем банка

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – JTIМимо бюджета транзитом: как Украина стала одним из центров нелегальных табачных изделий