RU

Продаж землі, мораторій і референдум. Опитування КМІС

29.10.2019, 12:48
Продаж землі, мораторій і референдум. Опитування КМІС - Фото
Фото: LIGA.net

Переважна більшість українців (73,2%) висловилися за надання права власникам землі її продавати. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), який проводився з 11 по 22 жовтня.

На питання "Як Ви вважаєте, чи повинен громадянин України, який володіє землею/земельним паєм, мати право вільно розпоряджатися нею, також мати право її продати?" 73,2% респондентів відповіли "так, повинен". Вважають, що не повинен мати право - 18,4%, не визначились або відмовилися відповідати - 8,3%.

У той же час, на питання "Якби сьогодні проводився референдум з питання купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення, як би Ви проголосували?" 40% респондентів відповіли, що вони б проголосували "за дозвіл на купівлю/продаж". Проти проголосували б 37,6%. Ще 12,3% не голосували б, а 10,1% не визначилися або відмовилися відповісти.

Крім цього, респондентам ставилося запитання про те, чи повинні іноземні громадяни або компанії мати право на придбання землі. Проти цього висловилися 74,1% респондентів, за - 18,8%. Ще 7,1% не визначилися або відмовилися відповісти на питання.

Читайте також: Алекс Ліссітса: Боятися нема чого. Іноземці не прийдуть купувати землю на первинному ринку

Коментар соціологів. У питанні відкриття ринку землі різні формулювання питання можуть давати різні результати. У поточному опитуванні респондентам ставилися два близьких за змістом питання про підтримку скасування мораторію, але різні за формулюванням. Як можна бачити, результати досить різні (при цьому, треба враховувати, що на друге запитання могла впливати відповідь на перше питання, тобто, можливо, ситуація ще більш контрастна), що свідчить про некристалізованість громадської думки і сильної чутливості до формулювань.

Опитування проводилося з 11 по 22 жовтня методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (САTІ, computer-assistedtelephoneinterviews). Опитано 803 респондентів, що проживають в Києві, за 2-х ступінчастою вибіркою із квотним відбором на останньому щаблі, що репрезентативно для населення міста віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, 3,1% - для показників близьких до 25% або 75%, 2,3% - для показників близьких до 12% або 88%, 1,6% - для показників близьких до 5% або 95%.

Читайте російською: Продажа земли, мораторий и референдум. О чем говорит опрос КМИС

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини