Продаж землі. Число прихильників референдуму зростає - опитування

15.10.2019, 12:38
Продаж землі. Число прихильників референдуму зростає - опитування - Фото
Фото: depositphotos.com

Більшість українців (56,3% міських жителів і 59,2% сільських жителів) проти скасування заборони на продаж землі, майже 60% хочуть вирішити питання зняття мораторію на референдумі. Про це свідчать результати нового соцопитування, проведеного Центром Разумкова 4-9 жовтня.

Понад дві третини опитаних (69,1%) взяли б участь у такому референдумі, якби він відбувався в найближчу до дати опитування неділю. Не брали б участі 16%, а решта не визначилися з відповіддю.

Якби референдум відбувся, то більшість проголосувала б за продовження мораторію на купівлю-продаж землі (57,2% всіх опитаних або 64,4% тих, хто взяв би участь у референдумі).

Кожен четвертий з тих, хто взяв би участь у референдумі (25,1%) або 21,5% всіх опитаних проголосували б за введення ринку землі.

Ставлення до питання введення ринку землі міського та сільського населення статистично не дуже відрізняється: проголосували б за продовження мораторію 56,3% міських жителів і 59,2% сільських жителів;  введення ринку землі підтримали б 21,4% міських жителів і 21,9% сільських жителів, додає Центр Разумкова.

Методологія

Дослідження проводилося з 4 по 9 жовтня. Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

  • З початку вересня три соціологічні служби провели дослідження ставлення українців до введення ринку землі, їх результати виявилися суперечливими.  Детальніше про це тут >>>
  • Після публікації соцопитування групи Рейтинг, президент Володимир Зеленський запропонував врегулювати проблемні моменти законопроекту про земельний ринок. Наступного дня уряд оголосив про намір оновити концепцію реформи - серед іншого пропонують до 2024 року заборонити доступ іноземців до ринку.

Читайте російською: Продажа земли. Число сторонников референдума растет - опрос

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса