RU

Проблемні держбанки. НБУ побоюється за стан Ощаду і Укрексімбанку

17.12.2019, 17:45
Проблемні держбанки. НБУ побоюється за стан Ощаду і Укрексімбанку - Фото
Національний банк України (фото - Юлія Березовська/прес-центр НБУ)

Національний банк України (НБУ) вважає стан держбанків, зниження прибутковості й судові процеси по  ПриватБанку ключовими викликами для фінансової системи країни. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України з посиланням на новий Звіт про фінансову стабільність.

За результатами стрес-тестування, кілька банків, в тому числі державні  Укрексімбанк та Ощадбанк виявилися потенційно проблемними.

У НБУ вважають, що вони можуть зажадати докапіталізації в разі несприятливого макроекономічного сценарію. Їх фінансова стійкість низька, банки уразливі до можливих криз.

НБУ очікує, що наглядові ради Укрексімбанку та Ощадбанку приймуть швидкі рішення з очищення балансів від непрацюючих кредитів, зміни бізнес-моделей, оптимізації операційних витрат.

За словами першого заступника глави НБУ Катерини Рожкової, фінансовий стан держбанків викликає у НБУ певне занепокоєння через низьку ефективність.

"Якщо більшість банків за підсумками стрес-тесту продемонстрували досить високу стійкість до стресів за прибутковістю і ефективністю діяльності, то такого буфера як прибуток, як операційна ефективність у державних банків недостатньо", - заявила Рожкова.

За її словами, це і питання процентної політики, і питання витрат. "Ми не зовсім задоволені тим, як держбанки реагують на зниження ключової ставки НБУ. Занадто повільно вони знижують вартість ресурсів, а, з огляду на їх частку на ринку, вони на сьогодні маркет-мейкери, тому ми з ними працюємо", - зазначила вона.

У НБУ наголосили, що в портфелях Ощадбанку і Укрексімбанку переважають низькомаржинальні цінні папери та корпоративні кредити, значна частина яких непрацюючі.

Детальніше про звіт фінансової стабільності читайте тут.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини