RU

Проблемна Укрнафта. Наглядова рада Нафтогазу підтримує "розлучення" з Коломойським

12.03.2021, 12:51
Проблемна Укрнафта. Наглядова рада Нафтогазу підтримує
Клер Споттісвуд (фото: spglobal.com)

Розподіл активів ПАТ "Укрнафта" з міноритаріями є хорошим рішенням. Про це сказала в інтерв'ю Інтерфакс-Україна глава наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд.

"Якщо ми зможемо відокремити свою частину Укрнафти, розділити бізнес і отримати повний контроль над своєю часткою, то компанія стане істотно більш прозорою, а нам не доведеться мати справу з усіма цими проблемами", – сказала вона.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Серед цих проблем Споттісвуд назвала, зокрема, отримання фінансової звітності.

"Отримати в Укрнафти звітність, підтверджену аудитом, виявляється дуже непросто, вони намагаються тримати нас подалі від даних...", – зазначила глава наглядової ради.

Також Споттісвуд вважає звинувачення в продажу Укрнафтою ресурсу міноритарним власникам за заниженими цінами справедливими, але вважає їхньою причиною спосіб організації державного аукціону, на якому продається ресурс, що дозволяє маніпулювати ціною.

Укрнафта – найбільший добувач нафти в країні. Також їй належить мережа з 537 АЗС. У Укрнафти два великих акціонери. Державному Нафтогазу належить 50%+1 акція компанії. Ще 40% – офшорам Littop Enterprises Limited Bordo, Bridgemont Ventures Limited і Management Limited, пов'язаним із неформальною групою Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Привату приписують контроль над Укрнафтою з 2003 року, коли її очолив пов'язаний з олігархом народний депутат Ігор Палиця.
  • Нафтогаз планував отримати 60-70% всіх газових і частину нафтових активів Укрнафти. Натомість Нафтогаз пообіцяв викупити у Укрнафти 4,06 млрд кубометрів газу за ринковою вартістю.
  • В кінці січня 2021 року Нафтогаз, як мажоритарний акціонер Укрнафти, направив лист до міноритаріїв компанії про бажання провести збори акціонерів.
  • В даний час переговори Нафтогазу з міноритарними акціонерами Укрнафти щодо розподілу активів компанії ведуться на декількох рівнях, і на одному з них глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв спілкується безпосередньо з Ігорем Коломойським.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини