RU

Проблема на 6 млрд грн. Марченко прокоментував індексацію пенсій

31.03.2021, 16:19
Проблема на 6 млрд грн. Марченко прокоментував індексацію пенсій - Фото
Сергій Марченко (Фото: пресслужба Кабміну)

Індексація пенсій, яку уряд провів з 1 березня, призведе до додаткових витрат держбюджету розміром 6 млрд грн. Про це в інтерв'ю LIGA.net повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Читайте також: "Без МВФ вже некомфортно". Глава Мінфіну Марченко про карантин, індексації пенсій і бюджет

"Загалом це проблема, кошти були передбачені на дещо інші терміни індексації. Це створює певний дефіцит Пенсійного фонду, а значить, нам доведеться шукати для цього рішення, – сказав Марченко. – Ціна питання – до 6 млрд гривень. Звичайно, з точки зору соціальної справедливості, все правильно. Але для міністра фінансів це складне питання".

На питання, як на індексацію відреагував МВФ, міністр зазначив, що "Мінфіну вдалося переконати Фонд, що таке політичне рішення буде хоч і болючим, але некритичним".

Читайте також: Не тільки індексація: в 2021-му буде ще три підвищення пенсій – деталі. А гроші є?

"Вони не проти індексації, але нам потрібно показати компенсатори. Зараз ми вважаємо, що частково ми зможемо компенсувати за рахунок перевиконання плану з податкових надходжень за перший квартал", – пояснив Марченко.

  • 1 березня Пенсійний фонд України (ПФУ) проіндексував пенсії для 9,7 млн ​​пенсіонерів. В середньому, після індексації, пенсії зростуть на 308 грн, мінімально пенсії піднімуть на 100 грн.
  • Фактично доплати отримали 7,9 млн громадян. Як уточнили в Мінсоцполітики, інші 1,8 осіб – це громадяни, яким пенсія була призначена в 2019-20 роках, вони отримають індексацію в липні.

Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини