RU

Прийняття рішення "тарифної" робочої групи може затягнутися

13.11.2008, 12:17

Антимонопольний комітет України (АМКУ) пропонує розширити склад міжвідомчої робочої групи за головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України Олександра Турчинова щодо розслідування економічної обґрунтованості збільшення тарифів на проїзд у столичному наземному пасажирському транспорті. Про це під час прес-конференції заявив в.о. голови АМКУ Олександр Мельниченко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Мельниченко зазначив, що АМКУ наполягає на включенні в міжвідомчу групу представників "Київпастрансу" і КП "Київський метрополітен" з тим, щоб за столом перемовин вирішити економічну суперечку щодо збільшення тарифів. За його словами, АМКУ непокоїть той факт, що в основі розрахунку тарифу покладено показник пасажиропотоку в 599 млн. пасажирів, а тоді як, за даними Держкомстату, показник пасажиропотоку в 2008 року становив 682 млн., що на 83 млн. більше, і це, на думку О.Мельниченка, має бути враховано при формуванні тарифів.

Крім того, в.о. голови АМКУ зазначив, що Комітет стурбований стрибком зростання експлуатаційних витрат, заявлених "Київським метрополітеном" на 382 млн. грн. і "Київпастрансом - на 386 млн. грн. За його словами, ці дані необхідно перевірити і також відстежити, як вони впливають на формування тарифів. "Ми вважаємо, що суперечку,а в цей момент йде суто економічна суперечка щодо основ формування тарифів, має бути врегульовано за столом перемовин на основі аналізу високопрофесійних економістів і юристів", - зазначив О.Мельниченко і додав, що сьогодні о 16:00 відбудеться підсумкове засідання групи за головуванням О.Турчинова, за результатами якої буде визначено позицію уряду і регуляторів ринку пасажирських перевезень у питанні економічної обґрунтованості збільшення тарифів. "І якщо робоча група визначить, що тарифи є обґрунтованими - АМКУ зі свого боку вже не зможе вплинути на це рішення", - наголосив О.Мельниченко.

Нагадаємо, на брифінгу в п'ятницю, 31 жовтня, виконувач обов'язків голови АМКУ Олександр Мельниченко повідомив, що Антимонопольний комітет звернувся до Першого віце-прем'єр-міністра України О.Турчинова з рекомендацією створити робочу групу при Кабміні для оцінки наміру КМДА збільшити тарифи на проїзд у пасажирському транспорті міста.

Водночас проїзд у громадському транспорті Києва подорожчав з початку листопада. Так, з 4 листопада одна поїздка в метро коштує 2 грн., у наземному транспорті - 1,5 грн., якщо купити талон зазделегідь у кіоску, і 2 грн. - в салоні транспорту. Водночас вартість поїздки в 50 коп. збережеться тільки для річних проїзних на всі види транспорту.

6 листопада О.Турчинов також доручив Міністру юстиції припинити процес державної реєстрації розпорядження Київської міськдержадміністрації "Про заходи щодо поліпшення транспортного обслуговування киян", поки робоча група не надасть висновку щодо обґрунтованості збільшення тарифів.

Про нові київські тарифи на проїзд у транспорті у статті "Обережно, ціни збільшуються" >>>
Обговоріть тему збільшення вартості проїзду у Києві на форумі >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини