RU

Приватизації Енергоатому не буде. Що вирішили Міненерго і прем'єр Шмигаль

02.11.2020, 10:40
Приватизації Енергоатому не буде. Що вирішили Міненерго і прем'єр Шмигаль - Фото
Денис Шмигаль (Фото: пресслужба Кабміну)

Міністерство енергетики категорично проти приватизації, повного або часткового приватного володіння НАЕК "Енергоатом" і атомними електростанціями. Ця позиція підтримана прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і всіма учасниками наради, яка відбулася 27 жовтня під головуванням глави уряду. Про це сказано в повідомленні пресслужби Міненерго.

Міністерство наполягає на проведенні корпоратизації Енергоатому з умовою збереження за державою 100% акцій компанії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У міністерстві підкреслюють, що корпоратизація Енергоатому повинна відбуватися виключно з дотриманням наступних принципів:

– повна відповідність кращим міжнародним практикам;
– жорсткі обмеження щодо відчуження майна, що належить до ядерних установок та ядерних матеріалів;
– чітка визначеність у поводженні з ядерними матеріалами;
– абсолютна прозорість на етапі здійснення корпоратизації і надалі під час функціонування нового акціонерного товариства.

У Міненерго нагадали, що обранню оптимальної моделі корпоратизації Енергоатому передувало дослідження консалтингової компанії Deloitte, яка проаналізувала всі можливі варіанти корпоратизації і представила на розгляд Міненерго і Енергоатому.

"Після спільних обговорень був обраний варіант, який ні в якому разі не передбачає приватизацію компанії", – заявили в Міненерго.

У випадку з Енергоатомом процес корпоратизації потребує внесення змін до законодавства і міністерство розраховує, що всі необхідні зміни будуть підтримані Верховною Радою, відзначається в повідомленні.

При цьому в Міненерго закликають чітко розрізняти процеси корпоратизації та реформи корпоративного управління.

Міненерго оголосило конкурсний відбір кандидатів на чотири вакантні посади незалежних членів наглядової ради Енергоатому.

"Всі необхідні умови для створення наглядової ради в Енергоатомі завершені. Ми сподіваємося, що вже скоро вийдемо на якісно новий рівень управління державною компанією", – зазначила в.о. міністра Ольга Буславець.

  • Раніше журналіст Юрій Бутусов оприлюднив у Facebook інформацію, що прем'єр-міністр Шмигаль доручив підготувати корпоратизацію Енергоатому і вивчити досвід "передачі з державної у приватну власність ядерних установок і матеріалів".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини