RU

ПриватБанк виграв "справу АЗС" у структур Коломойського

25.01.2021, 11:19
ПриватБанк виграв
Мережа АЗС ANP (фото: ANP/Facebook)

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу  ПриватБанку  і скасував постанову Господарського суду Києва від 10 березня 2020 року й постанову Північного апеляційного господарського суду від 23 червня 2020 року, якими було задоволено клопотання 38 компаній, пов'язаних з групою "Приват". Колишніми рішеннями ПриватБанку було заборонено вживати будь-які дії щодо повернення 247 АЗС, переданих банком в лізинг.

Як пише Finbalance, згідно з судовими матеріалами, в 2016 році 15 компаній, пов'язаних з ексвласниками Приватбанку, уклали з банком договори фінансового лізингу, за якими отримали від ПриватБанку 247 АЗС.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Надалі ці компанії передали зазначені АЗС в оренду для 38 компаній-операторів (які є позивачами в згаданій справі).

Заборгованість підприємств-лізингоодержувачів перед ПриватБанком перевищує 2 млрд грн, а банк вживає заходів щодо розірвання відповідних договорів фінансового лізингу і повернення об'єктів лізингу, які знаходяться в оренді у компаній-заявників.

За даними ПриватБанку, на кінець третього кварталу 2020 року об'єм портфеля кредитів і дебіторської заборгованості за фінансовим лізингом, яку він пов'язує з колишніми акціонерами, склав 217,3 млрд грн.

Роздрібна мережа так званої групи "Приват" складається з близько 1500 заправок, що працюють під 11 брендами. Це найбільша консолідована мережа в Україні. У низці регіонів вони займають більше 40% від загальної кількості АЗС. Формально управління мережею АЗС Привату здійснюють понад 50 юридичних осіб, які змінюються з інтервалом в рік.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини