RU

ПриватБанк відсудив у "приватівців" 4 млрд грн

04.11.2020, 10:35
ПриватБанк відсудив у
Фото: depositphotos.com

15 жовтня Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов державного ПриватБанку до ТОВ з іноземними інвестиціями Новофарм і компанії Pointex Sale LLP про стягнення 4 млрд грн заборгованості. Про це пише Finbalance.

Згідно із судовими матеріалами, 16 грудня 2016 року (за кілька днів до націоналізації) ПриватБанк відкрив кредитну лінію для ТОВ з іноземними інвестиціями "Новофарм" із лімітом 3,2 млрд грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Як забезпечення за відповідними кредитними зобов'язаннями Pointex Sale LLP надало зокрема євробонди ПриватБанку номінальною вартістю $80 млн, які були випущені банком через UK SPV Credit Finance plc (ці папери насамкінець потрапили під bail-in/списання під час націоналізації ПриватБанку).

У 2019 Госпсуд Дніпропетровської області видав наказ про примусове виконання свого рішення від 23 липня 2019, яким був задоволений позов ПриватБанку до ТОВ з іноземними інвестиціями "Новофарм" і стягнуті з відповідача на користь позивача 288 млн грн заборгованості за відсотками за згаданим вище кредитним договором 2016 року. Крім того, з огляду на несвоєчасну виплату позичальником відсотків, суд на вимогу банку розірвав зазначений кредитний договір (сума позики була 3,2 млрд грн під 10,5%).

За даними ГПУ, НБУ визнав ТОВ "Новофарм" пов'язаною із ПриватБанком особою. Як зазначалося, кредитний договір від 16 грудня 2016 року був укладений всупереч обмеженням у рамках реструктуризації заборгованості ТОВ з іноземними інвестиціями "Новофарм" за раніше укладеними кредитними договорами від 18 травня 2012 року і 24 лютого 2016 року.

Раніше ПриватБанк повідомляв про рішення лондонського суду щодо виплат для обмеженого кола власників його євробондів (непов'язаним з ексакціонерами).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини