RU

ПриватБанк щодо закону про еквайринг: Мільярдні втрати, відключення Apple Pay і Google Pay

29.03.2021, 15:17
ПриватБанк щодо закону про еквайринг: Мільярдні втрати, відключення Apple Pay і Google Pay - Фото
Термінал (фото – depositphotos.com)

Законодавче регулювання вартості еквайрингу обійдеться бюджету мінімум в 4 млрд на рік. Про це заявив заступник голови правління ПриватБанку Разван Мунтеану, коментуючи ініціативу депутатів від Слуги народу про зниження комісії за користування POS-терміналами.

За його словами, прогнозоване зменшення прибутку ПриватБанку складе до 5,3 млрд грн на рік, що буде коштувати державі, як власнику ПриватБанку, щорічно втрати 3,3 млрд грн дивідендів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Топменеджер ПриватБанку зазначив, що застосування не ринкового підходу до регулювання комісії призведе до значного падіння кількості та обсягу безготівкових операцій – з 55,2% до 25,6%, і відповідно, зростання готівки, що зведе нанівець зусилля держави з фіскалізації бізнесу. Прямі втрати бюджету від недоотриманих податків складуть ще близько 1 млрд грн на рік, вважають у ПриватБанку.

"Зокрема, згідно з нормами, закладеними в законопроєктах Верховної Ради, для банків збитковими будуть POS-термінали в торгових точках з оборотом менше 33 000 грн на місяць. А найбільш прикрим для українців стане те, що банки будуть змушені відключити клієнтам можливість прийому оплати Apple Pay або Google Pay через високу собівартість угод з урахуванням додаткових комісій цих сервісів і витрат емітентів, а також пільговий період за кредитними картками", – додав Мунтеану.

За його словами, ПриватБанк і інші провідні банки виступають категорично проти неринкового регулювання одного з найбільш розвинених в Україні банківського і платіжного ринків і пропонують еволюційне і гармонійне регулювання ринку еквайрингу банками і платіжними системами.

"Ми не сприймаємо позицію лобі великих ритейлерів, і пропонуємо відкрите і прозоре інформування ринку за обсягами і середніх розмірів комісій еквайрингу та інтерчейндж, обсягів готівкових і безготівкових платежів, обсягу інвестицій у розвиток і підтримку платіжної інфраструктури, інновацій та програм лояльності для споживачів", – заявив Мунтеану.

Читайте також: Обмеження проти ринку | Rozetka і Monobank посперечалися щодо комісій. Банки програють мільярди. Найбільше – Приват

  • Минулого тижня в Слузі народу заявили, що Верховній Раді запропонують знизити граничний розмір міжбанківської комісії, яку беруть банки за користування POS-терміналами. У Нацбанку підкреслили на необхідності збереження виключно ринкових підходів до регулювання комісії інтерчейндж. Що таке комісія інтерчейндж і чому можуть зникнути безкоштовні платіжні картки, читайте тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини