ПриватБанк програв компаніям Суркісів суд на $250 млн

15.04.2020, 17:37
ПриватБанк програв компаніям Суркісів суд на $250 млн - Фото
Григорій Суркіс (Фото: LIGA.net)

Суд зобов'язав ПриватБанк виплатити офшорним компаніям Суркісів депозити на $250 млн

доповнено

Апеляційний суд Києва відхилив скаргу юристів державного ПриватБанку на рішення Печерського райсуду про фактичне стягнення з банку $250 млн, які зберігалися на депозитах шести компаній, пов'язаних із бізнесменами Григорієм та Ігорем Суркісами в кіпрській філії ПриватБанку до націоналізації.

Згідно з роз'ясненням суду, банк повинен виконати умови депозитних договорів, укладених із компаніями Camerin Investments, Sunnex Investments, Tamplemon Investments, Berlini Commercial, Lumil Investments, Sofinam Investments (всі - Великобританія). Йдеться про виплату суми вкладів і відсотків - усього $250 млн або близько 7 млрд грн.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

ПриватБанк наполягав на тому, що виконання договорів неможливе, оскільки депозити були конвертовані в капітал банку під час націоналізації, як засоби, що належать, за визначенням НБУ, пов'язаним особам з екс-власниками Привату Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.

Особливість сьогоднішнього рішення - суд фактично дозволив примусове стягнення коштів із ПриватБанку незважаючи на те, що рішення по суті спору поки не було. Стягнення, відповідно до ухвали суду, виступає забезпеченням за позовом компаній Суркісів, які в ряді паралельних процесів оскаржують зв'язаність із Коломойським і Боголюбовим.

Доповнено о 17:17. Міністр юстиції Денис Малюська заперечує звинувачення юристів ПриватБанку в причетності держвиконавця, який подав апеляційний позов до отримання повного роз'яснення суду першої інстанції, до програшу апеляції. Він підкреслив, що Печерський суд виніс перше рішення у цій справі ще у 2017 році.

"15 квітня 2020 року суд апеляційної інстанції залишив рішення від 20 лютого 2020 року без змін. Що змінилося за три роки? Практично нічого. Ну, точно нічого істотного. Де "зрада"? Де 7 ярдів? Рішення 2017 року не аналізую і не критикую - закон забороняє", - написав міністр у Facebook.
Відповідаючи на питання, чи отримають компанії Суркісів кошти за рішенням суду, Малюська написав: "Залежить від ПриватБанку. Суть їх шанси на 7 ярдів за три роки не змінилися".

  • Печерський суд у лютому підтвердив зобов'язання ПриватБанку виконувати умови депозитних договорів з офшорними компаніями братів Суркісів, не чекаючи рішення суду по суті, а також апеляції у цій справі. Йдеться про більш ніж $200 млн ряду офшорних компаній, які були розміщені на рахунках Кіпрської філії ПриватБанку в 2012-2014 роках, а також про відсотки, нараховані до 17 лютого 2020 року.
  • Рішенням НБУ в 2016 році Суркіси були визнані інсайдерами ПриватБанку, в зв'язку з чим їх гроші були конвертовані в капітал банку при націоналізації. НБУ вказував, що Ігор Суркіс і Коломойський - акціонери телеканалу "1+1", що свідчить про такий зв'язок.

Детальніше про справу: Офшори Суркісів, Мін'юст, ПриватБанк. Звідки взялася справу про стягнення з держбанку $250 млн

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии