ПриватБанк погасив 3 млрд грн боргів Коломойського перед НБУ

03.03.2020, 17:31
ПриватБанк погасив 3 млрд грн боргів Коломойського перед НБУ - Фото
Будівля головного офісу Приватбанку в Дніпрі (Фото: depositphotos.com)

Державний  ПриватБанк в кінці лютого виплатив Національному банку (НБУ) 3 млрд грн за кредитами рефінансування, виданих банку до націоналізації. Про це пише НВ Бізнес  з посиланням на дані регулятора.

Видання зазначає, що на початок 2020 року заборгованість платоспроможних банків за кредитами рефінансування становила 7,6 млрд грн. 28 лютого ця сума зменшилася до 4,6 млрд грн.

Враховуючи, що вся ця сума в категорії "платоспроможні банки" припадає на Приватбанк, то з цього випливає, що цей банк погасив частину боргу за кредитом рефінансування, робить висновок НВ.

У ПриватБанку виданню підтвердили, що виплатили 3 млрд грн Нацбанку по кредиту рефінансування, але не уточнили, на підставі чого.

"Завдяки довірі клієнтів і ефективному управлінню ліквідністю, ПриватБанк за останні кілька місяців акумулював достатній обсяг гривні. У результаті кредит рефінансування НБУ був погашений на суму 3 млрд грн. ПриватБанк управляє ліквідністю, оцінюючи і реагуючи на поточну ринкову ситуацію", - цитує НВ відповідь прес -служби Привату.

  • В кінці січня Верховний суд відхилив касацію НБУ в справі про стягнення майна компанії Гаджібей, пов'язаної з Ігорем Коломойським, в погашення рефінансу. Своїм рішенням суд обмежив право Нацбанку стягувати майно поручителів по рефінансу, тим самим зобов'язавши державний ПриватБанк сплачувати ці борги. НБУ має намір оскаржити це рішення.
  • У грудні 2019 року Верховний Суд відмовився задовольнити касацію НБУ і залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, за якими Нацбанку був повернутий його зустрічний позов до  Коломойського про стягнення 4,3 млрд грн по кредитах рефінансування.
  • У квітні 2019 Печерський райсуд скасував особисту поруку Коломойського по кредитах рефінансування ПриватБанку. Уряд, НБУ і ПриватБанк подали апеляції на це рішення.
  • Загальна заборгованість ПриватБанку по кредитах рефінансування, зобов'язання по погашенню якої взяв на себе Коломойський, становить 7,6 млрд грн.


Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников