Прибуток Нафтогазу в першому кварталі скоротився у п'ять разів

02.06.2020, 12:17
Прибуток Нафтогазу в першому кварталі скоротився у п'ять разів - Фото
Фото: depositphotos.com

Консолідований чистий прибуток Групи Нафтогаз за три місяці 2020 року склав 3,2 млрд грн (за перший квартал 2019 року - 16 млрд грн). Про це свідчать фінансові результати Нафтогазу за результатами першого кварталу.

За звітний період видобуто 3,9 млрд кубів і реалізовано 6,3 млрд кубометрів природного газу; чисті грошові кошти, отримані від операційної діяльності, склали 0,9 млрд грн; вільний грошовий потік склав (16,9) млрд грн з урахуванням 23,2 млрд грн інвестицій в облігації внутрішньої державної позики з терміном погашення в червні 2020 року; загальна сума податків, сплачених до державного бюджету, склала 24,1 млрд грн.

"Криза, викликана Covid-19, і макроекономічна ситуація з різким падінням цін на газ цього кварталу створюють для нас складні умови... На результати значно вплинуло падіння цін і попиту на газ. Ми скорочуємо витрати і дотримуємося дисципліни в управлінні капіталом. Наш  фінансовий стан стабільний із часткою зобов'язань на рівні 12,4%", - зазначив фінансовий директор Групи Нафтогаз Петер ван Дріл.


У Нафтогазі пояснили, що скорочення розвідки і видобутку відбулося за рахунок падіння цін на природний газ. При цьому на результат транспортування, переробки нафти і продажу нафтопродуктів позитивно вплинуло скорочення транспортних та інших витрат.

Результат сегмента комерції знизився через скорочення реалізованих обсягів газу і падіння цін. Результат сегмента зберігання природного газу покращився за рахунок збільшення попиту на послуги закачування.

Як відзначили в Нафтогазі, Укрнафта знизила результат через падіння цін на природний газ та обсяги продажу сирої нафти.

За три місяці 2020 року група Нафтогаз перерахувала до держбюджету 24,1 млрд грн податків, включаючи 10,4 млрд грн податку на прибуток.

Читайте російською: Прибыль Нафтогаза в первом квартале сократилась в пять раз

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников