RU

Претензії України до РФ по Криму перевищили 1 трлн грн - Мін'юст

02.06.2014, 16:14
Претензії України до РФ по Криму перевищили 1 трлн грн - Мін'юст - Фото
Павло Петренко
Претензії України до Росії у зв'язку з окупацією Криму перевищили 1 трлн грн і на даний момент складають 1 трлн 80 млрд грн. Поки окупація триває, сума збільшуватиметься. Про це повідомив на прес-конференції міністр юстиції Павло Петренко.

"Станом на сьогодні мова йде про 1 трлн 80 млрд.грн.", - сказав Петренко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Міністр зазначив, що йдеться про збитки від неможливості користуватися майном, що перебуває на окупованих територіях, втрачену вигоду і так далі. За його словами, в результаті рішень так званої місцевої влади Криму про націоналізацію було фактично вкрадено близько 700 млн грн, що є на балансі Нацбанку України в Криму, близько 1,5 млрд грн іпотечних зобов'язань перед НБУ, 4 млрд грн готівкових коштів, які знаходилися в сховищах НБУ в Криму.

"Усього близько 6 млрд грн. зараховані в золотовалютний резерв Центробанку Російської Федерації. Таким же чином на території Криму було втрачено близько 17 млрд грн активів державних і комерційних банків. "Ми також зафіксували факт крадіжки зі сховищ Ощадбанку на території Криму 300 кг золота і дорогоцінних металів, які перебували там на зберіганні в рамках кримінальної справи", - сказав він.

Петренко підкреслив, що всі факти крадіжки юридично зафіксовані і майнову відповідальність за ці дії несе Російська Федерація як країна-окупант. Він повідомив, що дані матеріали передані до Генеральної прокуратури, і вона може ставити питання про відшкодування шкоди за рахунок майна Російської Федерації, яке знаходиться як на території України, так і в інших країнах. Петренко не став уточнювати, яке саме майно РФ може бути арештоване, підкресливши, що йдеться як про майно Росії, так і про майно російських компаній, в яких частка держави перевищує 25 %.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини