RU

Молдова думає над імпортом газу транзитом через Україну

11.12.2019, 14:37
Молдова думає над імпортом газу транзитом через Україну - Фото
Йон Кіку (Фото - Parlamentul Republicii Moldova - Youtube)

Прем'єр-міністр Молдови Йон Кіку 12 грудня в Києві обговорить питання імпорту російського газу транзитом через Україну, а також можливість купівлі газу в Україні. Про це пише Енергореформа.

У Києві прем'єр Молдови візьме участь у засіданні глав урядів країн ГУАМ (Організація за демократію та економічний розвиток, в яку входять Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова - ред.).

"Під час візиту відбудуться і двосторонні зустрічі. З прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком ми обговоримо питання імпорту газу в Молдову. У нас є кілька варіантів забезпечення республіки газом навіть у разі припинення транзиту російського газу через Україну", - сказав Кіку.

Він пояснив, що, крім традиційного маршруту та реверсних поставок газу через Туреччину, Болгарію і Румунію, Молдова розглядає можливість купівлі газу в України.

"У разі кризової ситуації державному постачальнику на ринку енергоресурсів компанії Energocom буде доручено закуповувати природний газ у Нафтогазу і продавати його Moldovagaz. Це резервний варіант. Moldovagaz буде зобов'язана повідомити владу про неможливість поставок газу, але не пізніше ніж за два тижні до крайнього терміну, що автоматично активує цей резервний механізм", - сказав Кіку.

Він зазначив, що для цього сценарію країна хоче залучити фінансування ЄБРР.

Читайте також: До газової війни з Росією залишилося 20 днів. Кому дорожче обійдеться "нульовий транзит"?

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини