Право на землю. Іноземні фермери звернулися до Зеленського

14.01.2020, 12:58
Право на землю. Іноземні фермери звернулися до Зеленського - Фото
Фото: Pixabay

Німецькі та інші європейські фермери, які працюють в Україні, звернулися до влади через можливу ​​заборону на продаж землі іноземцям

Іноземні фермери, які працюють в Україні, заявили, що норма законопроекту про ринок землі, яка забороняє нерезидентам купувати ділянки, є дискримінаційною і обмежує конкуренцію. Їхній лист-звернення на адресу українського уряду, президента і парламенту опублікував у Facebook міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов.

На думку авторів листа, заборона на купівлю землі іноземцями та українськими компаніями, заснованими іноземцями, порушує принцип рівного захисту державою всіх суб'єктів господарювання, закріплений в ч. 4 ст.13 Конституції України та ст. 6 Господарського кодексу.

"Відповідно до принципу рівності, держава виступає гарантом рівного захисту всіх суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, шляхом ненадання переваг у захисті прав жодному із суб'єктів господарювання...", - йдеться в листі.

Фермери відзначають, що вони не є великими агрохолдингами та переважно працюють як сімейні фермерські господарства, орендуючи земельні паї.

Ухвалення закону в чинній редакції, за їхніми словами, призведе до того, що вони "частково або повністю втратять засоби до існування".

"Всі ми роками будували свої господарства і вклали сотні тисяч або мільйонів євро. Створили багато робочих місць і в більшості випадків ми були єдиними роботодавцями в селі. Багато з полів довелося рекультивувати і навіть викорчовувати кущі та дерева. Плоди цієї роботи будуть пожинати інші", - сказано в зверненні.

Також автори листа називають дискримінаційною нову норму законопроекту, яка вводить заборону на продаж землі іноземцям у прикордонній 50-кілометровій зоні.

Фермери вважають компромісним рішенням дозвіл купувати землю тим іноземцям, які протягом трьох років працюють в Україні, який містився в попередній редакції законопроекту.

Під зверненням підписалися близько 30 власників фермерських підприємств, більшість із них - німецькі.

Читайте також: Законопроект про ринок землі, або Новий корупційний монстр

  • Про остаточний варіант ринку землі депутати домовилися 28 грудня 2019 року. П'ять ключових пунктів читайте тут.
  • Законопроект про ринок землі був прийнятий парламентом у першому читанні 13 листопада. Ухвалення в цілому планували до кінця року. Серед найбільш обговорюваних положень законопроекту - купівля землі іноземцями та ліміт землі "в одні руки". У версії законопроекту до другого читання ліміт зменшений від 200 000 га до 10 000 га, як і запропонував президент Володимир Зеленський після протестів.

Читайте російською: Право на землю. Иностранные фермеры обратились к Зеленскому

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии