RU

Позбутися від енергозалежності Росії: Греція і Болгарія підписали газовий договір

25.08.2020, 12:30
Позбутися від енергозалежності Росії: Греція і Болгарія підписали газовий договір - Фото
Фото: depositphotos.com

Болгарська державна компанія Бултрансгаз придбала 20% грецької компанії Gastrade, яка будує термінал зрідженого природного газу в місті Александропуліс. Новий термінал диверсифікує постачання енергоресурсів до Південно-Східної Європи, яка залежить від російського природного газу, пише Greek Reporter.

Проект будівництва терміналу СПГ в Александропулісі підтримує США, додає видання.

"Створюється нова вісь диверсифікації маршрутів не тільки для Болгарії, але і для всієї Центральної Європи, яка більше не буде залежати від єдиного джерела енергопостачань", - сказав на підписанні договору прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.

Прем'єр додав, що термінал СПГ почне роботу в кінці 2022 року або на початку 2023 року.

Вартість будівництва терміналу оцінюється в 370 млн євро.

Термінал проектною потужністю 6,1 млрд куб.м на рік буде постачати газ до Південно-Східної Європи через трубопровід-інтерконектор Греція-Болгарія (IGB). Система IGB і термінал СПГ створені в рамках будівництва Трансадріатичного газопроводу для транспортування до Європи азербайджанського газу. Угоди щодо цього проекту були підписані в 2016 році компаніями з шести країн. Газопровід вводиться в експлуатацію в 2020 році.

  • У червні 2020 року Хорватія запустила СПГ-термінал. Україна отримала можливість купувати у країни газ за допомогою віртуального реверсу з Угорщиною.
  • Український уряд збирається підписати меморандум з американською компанією Louisiana Natural Gas Exports про створення газового хабу в Україні для американського СПГ. Згідно із проектом, США будуть постачати на хаб в Україні зріджений газ через польські термінали для подальшого його транспортування до європейських країн.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини