RU

Повернути кредит можна буде за курсом 5,05 грн.?

03.12.2008, 12:40

Міністерство фінансів України пропонує банкам, як один із варіантів нового механізму погашення вже виданих доларових кредитів, розглянути можливість фіксації курсу долара на рівні 5,05 грн. Про це пише газета "Дело".

Як пише видання, зараз українські банкіри фіксують зростання кількості іпотечних і автокредитів з простроченими платежами, а пік неповернень очікується у першому кварталі 2009 року. Щоб не допустити масових неплатежів, Мінфін взявся розробляти механізм, з яким населення зможе погасити значну частину (приблизно 3/5 від суми кредиту) за старим курсом - 5,05 грн. за долар. Частину позики, що залишиться позичальник буде оплачувати за новим курсом (приблизно 7 гривень за долар). "За таких умов збитків зазнають і банк, і позичальник", - пояснює Міністр фінансів Віктор Пинзеник.

Для того щоб банки не втратили на різниці курсів, Мінфін пропонує дозволити їм отримані збитки списувати на валові витрати. Це дозволить фінансовим установам зменшити суму податкових відрахувань з доходу. Національний банк зараз поки вивчає ініціативу Мінфіну, але, швидше усього, регулятор запропонує банкам самим визначатися з політикою щодо до позичальників, передбачає газета.

За словами члена Ради НБУ Василя Горбаля, остаточне рішення з цього питання "у будь-якому разі може бути прийняте лише на зустрічах керівництва регулятора і комерційних банків". Поки НБУ схиляється до рішення все віддати на відкуп банкам: "Нехай кожний банк вирішує самостійно, як йому будувати майбутні відносини з позичальником", - каже перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов. "Це потрібно робити виходячи з резервів і валютних можливостей кожного учасника ринку", - уточнює він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини