RU

Іпотека може подешевшати

23.09.2008, 12:01

Середні ставки з іпотечних кредитів у гривні демонструють постійне зростання. Однак експерти вважають, що зростання ставок зупиниться, а взимку такі кредити подешевшають.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у компанії "Простобанк Консалтінг" у другій половині вересня середня (реальна) процентна ставка з кредитів на житло на вторинному ринку в гривні терміном на 20 років становила 21,51 % річних. До того ж у серпні вона становила 20,91 %. Таким чином, за місяць ставка збільшилася на 0,6 %.

Експерти компанії визначили найвигідніші (реальні) процентні ставки з кредитів на житло на вторинному ринку терміном на 20 років.

ТОП-3 в гривні:
1. 17,14 % - "Правекс-Банк", аванс – від 15 % (залежно від суми кредиту);
2. 18,69 % - ПУМБ (Перший український міжнародний банк), аванс – 15 %;
3. 19,09 % - "OTP Bank", аванс – 30 %.

Потрібно зазначити, що, на думку експертів, значних коливань ставок із таких кредитів до кінця 2008 року не передбачено. "На сьогодні ситуація на ринку стабілізувалася, банки вже успішно працюють у нових адаптованих умовах. Тому я вважаю, що восени-взимку не станеться жодних змін на ринку банківського кредитування, які могли б істотно вплинути на зміну вартості іпотечних кредитів", - вважає начальник Управління кредитними продуктами роздрібного банкінгу "Укргазбанку" Дмитро Замотаєв.

Проте деякі банки обіцяють знизити вартість іпотечних кредитів взимку. "Можливе невелике зниження банками ставок із валютних кредитів у розмірі 1-1,5 % за рахунок вливання іноземного капіталу. Так, наприклад, наш банк планує знизити ставки з валютних іпотечних кредитів на 1 % до кінця III кварталу 2008 року. Реальне ж здешевлення іпотечних кредитів, на думку багатьох аналітиків, можливо в кінці 2009 року", - додає начальник відділу розробки кредитних продуктів "Морського транспортного банку" Тетяна Чебан.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини